Koolipärimusprojekt


Koolipärimuse küsitluskava täitmisjuhend õpilasele
Kui Sa otsustad saata oma teadmised koolipärimuse kogumisvõistlusele, siis ootame, et:

lisad oma kontaktandmed: nimi, sünniaeg, elukoht, kool, klass ja võimalusel e-aadress. Pane igale vastusele ette küsimuse number.

Vasta võimalikult kõigile küsimustele, kui aga mõni teema üldse ei sobi, siis jäta see vahele. Mõtteid võib avaldada siiski iga nähtuse kohta, kuid väldi lühikesi jah-ei vastuseid. Eelkõige ootame kirjeldusi (mängud) ja jutte (anekdoodid, sündmused), laulutekste ja ütlemisi. Teema “Naljad” vastust koostades vasta peast, ära kirjuta ümber raamatuid ega kopeeri tekste võõralt veebilehelt. Kui ülejäänud teemadele vastamisel netilehti kasutad, siis lisa kindlasti veebiaadress.

Kirjuta nii, nagu Sa tavaliselt sõpradega räägid ja kirjutad.

Märksõnaga „Koolipärimus“ varustatud vastuseid ootame aadressil Eesti Kirjandusmuuseum, Vanemuise 42, Tartu 51003. Teemadele kodus vastates kirjuta võimalusel arvutiga ja saada kaastöö failina või e-kirjaga aadressil kp@folklore.ee. Küsitluskavale võid vastata ka koolipärimuse kodulehel (www.folklore.ee/kp). Kõik kirjutatu säilitatakse originaalkäsikirjana rahvaluulearhiivis.

Lisamaterjalid

Teretulnud on mitmesugused illustreerivad lisamaterjalid: fotod, videod, helilindistused, kaustikud-salmikud (nt „Minu sõbrad”), laulikud jm. Soovi korral tagastame pärast kopeerimist originaali, kuid aasta 2007 pärimusest adekvaatse pildi kujundamiseks vajame kindlasti ka teatavat arvu originaale. Eriti tänulikud oleme, kui oled nõus neid arhiivile loovutama.

Auhinnad

Vanuserühmade peaauhinnad on kaamerad ja arvutid. Parimaid teemavastajaid ootavad eripreemiad, lisaks on hulgaliselt loosiauhindu. Hindamisel arvestatakse tööde kvaliteedi ja kvantiteedi suhet.

Preemiad on ette nähtud ka õpetajatele.

Õpilastelt on pärimust kogutud sarnaste aktsioonidena alates 1920. aastatest. Sinu vastus aitab jäädvustada ja uurida tänapäeva noortepärimust, see talletatakse 1927. aastal rajatud Eesti Rahvaluule Arhiivi erikogus Koolipärimus.