Koolipärimusprojekt
KOOLIPÄRIMUS
   
  Küsitluskavad  
  Õpetajale  
  Õpetajakoolitus
  Pilootprojekt 2017  
  Toetajad   
  Koolipärimus 2007  

ÜLE-EESTILINE KOOLIPÄRIMUSE KOGUMISE VÕISTLUS

Koolipärimuse kogumisaktsioon „Koolipärimus 2018“


Koolipärimuse kogumise võistlus jätkab traditsiooni, mille eesmärk on saada iga kümne aasta tagant ülevaade Eesti õpilaspärimusest.

Ootame võistlusel osalema 4.-12. klassi õpilasi. Osalemiseks vasta palun küsitluskavas olevatele küsimustele. Võimalusel saada vastused päisesse lingitud elektroonilise vormi kaudu. Võimalik on saata vastused ka eraldi failina e-posti aadressil kp@folklore.ee või paberil (märksõnaga „Koolipärimus“ varustatud vastuseid ootame aadressil Eesti Kirjandusmuuseum, Vanemuise 42, Tartu 51003). Enne vastama hakkamist pane palun kirja oma nimi, sugu, vanus, kool, klass, elukoht ja võimalusel e-posti aadress. Paberil vastates jäta lehe vasakust servast 3 cm vabaks. Keskendu eelkõige nendele teemadele, mis sind huvitavad või millest rohkem tead. Lisa iga vastuse juurde küsimuse number. Väldi lühikesi jah-ei vastuseid ja mahakirjutusi raamatutest või sõpradelt.

Õpilastelt on sarnaste aktsioonide abil pärimust kogutud alates 1920. aastatest. Sinu vastus aitab jäädvustada ja uurida tänapäeva noortepärimust. Saadetud vastused säilitatakse Eesti Kirjandusmuuseumi kogudes.

Lisamaterjalid
Teretulnud on illustreerivad lisamaterjalid: fotod, videod, helilindistused, kaustikud-salmikud (nt „Minu sõbrad”) jm, samuti pikemad temaatilised uurimistööd. Soovi korral tagastame pärast kopeerimist originaali.

Auhinnad
Vanuserühmade parimatele on ahvatlevad auhinnad (elektroonikapoe kinkekaardid, veekeskuste kinkekaardid, seiklusparkide piletid, teatripiletid, magusad üllatused). Parimaid teemavastajaid ootavad eripreemiad. Hindamisel arvestatakse tööde kvaliteedi ja kvantiteedi suhet. Preemiad on ette nähtud ka aktiivsematele õpetajatele.

Juhendid kaastöö vormistamiseks, küsitluskavad leiate päises olevast menüüst.

Korraldaja
Võistluse korraldajaks on Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond


Toimkond:
Mare Kõiva, mare@folklore.ee, 7377740
Reet Hiiemäe, reet@folklore.ee, 7377743
Anne Ostrak, anne.ostrak@folklore.ee
Karl Jaago, karl.jaago@folklore.ee
    
Kontaktaadress:
"Koolipärimus"
Eesti Kirjandusmuuseum
Vanemuise 42
Tartu 51003
E-post: kp@folklore.ee


Koolipärimuse pilootprojekti läbiviimist on toetanud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond Eesti-uuringute Tippkeskuse kaudu


IUT 22-5, EKKM 14-344 © cps '17