Koolipärimusprojekt


Koolipärimuse küsitluskava täitmisjuhend õpilasele
Kui Sa otsustad saata oma teadmised koolipärimuse kogumisvõistlusele, siis kasuta palun soovitatavalt elektroonilist küsimustikku. Paberil või võrgust sõltumatuks vastamiseks laadi esmalt alla fail kkava.pdf. Sel juhul saada vastused eraldi failina e-posti aadressil kp@folklore.ee subjektireaga Koolipärimus või paberil. Märksõnaga „Koolipärimus“ varustatud vastuseid ootame aadressil Eesti Kirjandusmuuseum, Vanemuise 42, Tartu 51003. Paberil vastates jäta lehe vasakust servast 3 cm vabaks.

Enne vastama hakkamist pane palun kirja oma nimi, sugu, vanus, kool, klass, elukoht ja võimalusel e-posti aadress. Elektroonilise vormi puhul täida vastavad väljad, faili või paberile kirjutamist alusta just selle teabega.

Keskendu eelkõige nendele teemadele, mis sind huvitavad või millest rohkem tead. Paberile või faili kirjutades alusta küsimusele vastamist küsimuse numbriga näiteks:

1A. Juurikas. Kõik kutsuvad nii, miks, ei tea
.

Väldi lühikesi jah-ei vastuseid ja mahakirjutusi raamatutest või sõpradelt.

Lisamaterjalid

Teretulnud on illustreerivad lisamaterjalid: fotod, videod, helilindistused, kaustikud-salmikud (nt „Minu sõbrad”) jm, samuti pikemad temaatilised uurimistööd. Soovi korral tagastame pärast kopeerimist originaali.

Auhinnad

Vanuserühmade parimatele on ahvatlevad auhinnad (elektroonikapoe kinkekaardid, veekeskuste kinkekaardid, seiklusparkide piletid, teatripiletid, magusad üllatused). Parimaid teemavastajaid ootavad eripreemiad. Hindamisel arvestatakse tööde kvaliteedi ja kvantiteedi suhet. Preemiad on ette nähtud ka aktiivsematele õpetajatele.

Õpilastelt on sarnaste aktsioonide abil pärimust kogutud alates 1920. aastatest. Sinu vastus aitab jäädvustada ja uurida tänapäeva noortepärimust. Saadetud vastused säilitatakse Eesti Kirjandusmuuseumi kogudes.


Toimkond:
Mare Kõiva, mare@folklore.ee, 7377 740
Reet Hiiemäe, reet@folklore.ee, 7377 743
Anne Ostrak, anne.ostrak@folklore.ee
Karl Jaago, karl.jaago@folklore.ee
    
Kontaktaadress:
"Koolipärimus"
Eesti Kirjandusmuuseum
Vanemuise 42
Tartu 51003
E-post: kp@folklore.eeIUT 22-5, EKKM 14-344 © cps '17