Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

In memoriam Artjom Kozmin (15. märts 1976 - 1. veebruar 2013)

1. veebruaril 2013 hukkus Ulan-Batoris oma 36. eluaastal noor vene folklorist ja antropoloog, Moskva Riikliku Humanitaarülikooli Folkloori tüpoloogia ja semiootika keskuse teadur filoloogiakandidaat Artjom Kozmin.
Artjom Kozmin oli kuulsa vene folkloristi Sergei Nekljudovi õpilane ja kolleeg, äärmiselt laia huvi- ja kompetentsiringiga teadlane. Ta jõudis oma lühikese elu jooksul kirjutada töid narratiivsete folklooritekstide struktuuri ja semantika, folkloori žanrisüstemaatika ja geograafilise leviku, poeetiliste tekstide meetrika, Polüneesia keelte ja pärimuse jm teemadel, teha välitöid Mongoolias ja Põhja-Kaukaasias. Eriti kaalukas on Artjom Kozmini panus folkloori- ja müüditekstide digitaalsete andmebaaside ja registrite ning neid teenindava tarkvara loomisel, folkloori digitaalse analüüsi meetodite arendamisel ja praktilisel rakendamisel. Sellele temaatikale on pühendatud ka ta kandidaadiväitekiri "Структурно-семантический указатель фольклорных сюжетов компьютерная модель установления связей между текстом и единицами его описания".
Mitmed eesti folkloristidest tundsid Artjom Kozmini isiklikult - VRHÜ Moskva-Pereslavli folkloristika suvekoolidelt või muudelt teadusfoorumitelt. Jääme teda leinama ja mäletama tänuga ta kirjutiste, registrite ja andmebaaside, inimliku empaatia ja nakatava elurõõmu ning meile adresseeritud rohkete hinnaliste digitaalsete kingituste eest.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO