Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Läänemeresoome väikekeelte ja -kultuuride konverents Tartu Ülikoolis

Rahvusvaheline konverents "Läänemeresoome keeled, kultuurid ja kohavaim" toob 7. ja 8. märtsil Tartusse erinevate teadusalade uurijad. Konverentsil luuakse interdistsiplinaarne diskussioon ja tutvustatakse uuemaid teadustulemusi läänemeresoome keelte ja kultuuride ajaloost ning tänasest olukorrast. Kaks konverentsipäeva pakuvad osalejatele võimalust kaasa mõelda 37 sektsioonettekandele ning neljale plenaarettekandele.
Läänemeresoome väikekeelte ja kultuuride konverents on pühendatud Tartu ülikooli läänemeresoome keelte emeriitprofessor Tiit-Rein Viitsole, kes tähistas konverentsi eel 75. sünnipäeva. "Tartu ülikooli emeriitprofessor Tiit-Rein Viitso on laialdasemate huvidega eesti keeleteadlasi läbi aegade," kinnitab juubilari kolleeg, akadeemik Karl Pajusalu. "Pika teadlastee jooksul on teda huvitanud eesti keele kõrval lähemad ja kaugemad sugulaskeeled ning veel paljud teised keeled kuni Ameerika põliskeelteni." Pikaajalise töö eest eesti keele uurimisel ja arendamisel pälvis Viitso 2011. aastal Wiedemanni preemia, mis on Eesti Vabariigi kõrgeim tunnustus keeleteadlasele.
Konverentsi korraldavad TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös kultuuriteaduste ja kunstide instituudiga. Konverentsi kaaskorraldajad on keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool ja kultuuriteooria tippkeskus. Konverentsi toimumist toetavad haridus- ja teadusministeerium, hõimurahvaste programm, Eesti teadusagentuur (grant nr 9271), Euroopa liit Euroopa sotsiaalfondi ja regionaalarengu fondi kaudu.
Konverents toimub TÜ peahoones ja Philosophicumis (Jakobi 2). Täpsem teave ja konverentsi programm on kättesaadav konverentsi kodulehelt http://lms.ut.ee/p/programm.html.
Informatsioon: Eva Saar, konverentsi sekretär, tel: 5568 0398, e-mail: eva.saar@ut.ee;
Madis Arukask, korraldustoimkonna liige, tel: 504 5547, e-mail: madis.arukask@ut.ee.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO