Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Noorteadlaste konverents "Noorte hääled 2013"

24. ja 25. aprillil toimub Eesti Rahva Muuseumis ja Eesti Kirjandusmuuseumis igakevadine folkloriste, etnolooge ja nende lähierialade esindajaid koondav konverents "Noorte hääled". Konverentsi eesmärgiks on uute, põnevate ja julgete ideede leidmine ning lootustandvate teadlaste avastamine.
Tänavusel konverentsil vaadeldakse indiviide ja kogukondi kultuuri loojate ja kandjatena nii kaasajal kui ajaloolises perspektiivis. Muuhulgas tehakse ettekannetes sissevaateid etniliste ja sotsiaalsete vähemuste ellu ning nende uurimise problemaatikasse. Eesti ainestiku käsitlemise kõrval arutletakse läänemeresoome, islandi ja jaapani folklooritraditsioonide üle, vahendatakse kogemusi ja muljeid välitöödelt vadjalaste-vepslaste juurde ning analüüsitakse kultuuriprotsesside dünaamikat Bulgaarias ja Indoneesias.
Konverentsi lõpetab artiklikogumiku „Pro Folkloristica“ uue numbri esitlus.
Konverentsi kava ja teesid on tutvumiseks veebiaadressidel http://www.erm.ee/et/Teadus-ja-kogud/Konverentsid/Noorte-haaled/noorte-haaled-2013 ning http://www.folklore.ee/era/nt/NTkava2013.htm. Konverentsi toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Nefa Rühm.
Lisainfo:
Piret Koosa, Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator piret.koosa@erm.ee
Andreas Kalkun, Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur andreas@folklore.ee
Jaanika Hunt, Eesti Rahvaluule Arhiivi assistent jaanikah@folklore.ee
Kõik huvilised on oodatud!

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO