Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Kolmas rahvusvaheline noorte folkloristide konverents Tartu Ülikoolis

Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakond korraldab 14.-16.05.2013 koostöös Kultuuriteooria Tippkeskuse (CECT), etnoloogia ja folkloristika üliõpilasi koondava Tartu Nefa Rühma ning Leedu Kirjanduse ja Folkloori Instituudiga arvult kolmanda noortele uurijatele suunatud konverentsi "Vernacular Expressions and Analytic Categories" ("Rahvapärased väljendused ja analüütilised kategooriad"). Erinevatele päevakohastele teemadele keskenduva rahvusvahelise foorumi eesmärgiks on pakkuda edasijõudnud tudengitele ja noorteadlastele võimalust tutvustada oma uurimusi ning luua ja arendada koostöösidemeid.
Seekordne kolmepäevane konverents toob Tartusse 30 esinejat üheteistkümnest riigist (Eestist, Itaaliast, Leedust, Kanadast, Prantsusmaalt, Sloveeniast, Soomest, Ungarist, Ukrainast, Venemaalt, Ühendkuningriigist). Lisaks magistrantide, doktorantide ja noorteadlastele esinevad plenaarloengutega dr. Eike Anderson Bornemouth’i Ülikoolist ja prof. Eli Yassif Tel Avivi Ülikoolist. Konverentsi teema keskendub pärimuse kandjate ja loojate ning uurijate vahelistele suhetele ja väljendusviiside eripärale. Arutletakse ka rahvuslike teadustöö traditsioonide ja rahvusvahelise folkloristika seoste üle. Konverentsi raames toimub Tartu Nefa Rühma koostatud värske artiklikogumiku "Kogemus, taju, keha: uurimusi noortedlastelt"
(VanaVaraVedaja 8) esitlus TÜ kohvikus.
Kolmas rahvusvaheline noorte folkloristide konverents jätkab ürituste sarja, mis sai alguse 2011. aastal Tartus TÜ folkloristika ja etnoloogia osakondade eestvedamisel. Möödunud aastal koguneti Vilniuses.
Rahvusvaheline huvi konverentsi vastu on järjest kasvanud. Inglisekeelne foorum täiendab igaaastaste eestikeelsete noorte folkloristide konverentside traditsiooni Tartus, mis ulatub aastasse 1974.
Konverentsi korraldamist toetavad Hasartmängumaksu nõukogu, Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu (Kultuuriteooria tippkeskus, CECT) ja Eesti Teadusagentuuri projekt "Traditsioon, loovus ja ühiskond: vähemused ja alternatiivsed diskursused " (IUT2-43).
Konverentsi programm on kättesaadav TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna kodulehel: http://www.ut.ee/folk/index.php/et/uudised/361-young-folklorists-2013

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO