Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Muuseumiöö Eesti Kirjandusmuuseumis 18.mail

Eesti Kirjandusmuuseum on muuseumiööl avatud 18.00 – 22.00
Eesti Kirjandusmuuseumi muuseumiöös on laulu ja interaktiivmängu, koorimuusikat, kunsti ning kummitusi. Kirjandusmuuseumi külalistele annavad terekäe põnevad isiksused aegade tagant ja tänasest Eesti kultuuriloost.
18.00 - koorikontsert Vanemuise 42 ees – esinevad äluasutuste segakoor MASK ja Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoor
Kontserdil kohtuvad kaks Vanemuise tänava koori, kes lihvivad repertuaare kõrvuti majades. Muuseumiööl on linnarahva rõõmuks koorilaulu ka tänaval kuulda ja näha. Paduvihma korral kontsert sees.
18.30 – näituse avamine ERA galeriis – Mari-Ann Remmel esitleb maale, joonistusi, visandeid.
Mari-Ann on piltidele püüdnud inimesi nii kolleegidest folkloristide seast kui ka muudest kogukondadest. Oma igapäevatöös tegeleb Mari-Ann Remmel kohapärimuse uurimisega, puutudes tihedalt kokku nii värvikate isiksuste kui ka kogukonnateadlikkusega.
19.00 – elamusmäng kogu perele
Mida kirjutas omaaegne menukolumnist? Kuidas käituda ristteel? Kes on pildil? Mis on nurga taga? Mitu ämblikku on videos?
Tule kohale, otsi kartoteekidest, vaata oma silmaga! Mäng koosneb lihtsatest kiiksuga ülesannetest, mida võid täita üksi või mitmekesi.
Mängu käigus saad piiluda Kirjandusmuuseumi arhiividesse ja nurgatagustesse.
20.00 – regilauluring muinasjuttudega – eest võtab Helen Kõmmus
Regilauluring ühendab jutu ja laulu võlu, osalemise ja kuulamise naudingu. Olete ringi väga oodatud – nii kuulama kui ka kaasa laulma!
Helen Kõmmus on sünnilt hiidlane, andelt meisterlik jutuvestja ja ametilt rahvamuusikauurija. Sõna sekka öelda ja viisi vedada on lubanud ka Taive Särg.
21.00 – majaekskursioon Lilla Daamiga. Ekskursiooni algus fuajees.
Muuseumiööl fuajees müügil Eesti Kirjandusmuuseumi väljaanded.
Maja ees mängivad pilli Kadri ja Ülo Saaremõts.
Info: Moon Meier, tel. 58299165

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO