Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Ingrid Rüütel pälvis Kristjan Toropi fondi kogumisstipendiumi

6. juulil, rahvusvahelise folkloorifestivali Baltika Tallinna peol Salme Kultuurikeskuses andis Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu aseesimees Ingo Normet stipendiaadikaardid Kristjan Toropi fondi kogumisstipendiumi saajaile. Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi laekunud materjali alusel said Kristjan Toropi fondi kogumisstipendiumi Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Ingrid Rüütel.
Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts sai stipendiumi ühistantsuaktsiooni Teatetants käigus kogutud mitmekülgse rahvatantsualase materjali eest.
Koostöös Eesti Rahvaluule Arhiiviga korraldatud rahvatantsurühmade pärimuse kogumise käigus laekus arhiivi 189 mälupulka, millel leidus 77,4 GB materjali, sealhulgas 13 628 fotot, 3219 digilehekülge üleskirjutusi, 271 video- ja 56 helifaili.
Ingrid Rüütel sai stipendiumi pikaajalise ning järjepideva Kihnu ja muu Eesti tantsupärimuse jäädvustamise eest.
Ingrid Rüütel on tantsimist jäädvustanud kogu oma folkloristi-tegevuse jooksul. Esimesed filmid on pärit aastast 1961. Viimastel aastatel on ta organiseerinud salvestamise rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica kavade ülevaatustel (2010, 2007), mitmes Kihnu pulmas (2006, 2007, 2009) ning aidanud korrastada ja üle andnud varasemaid Kihnu-teemalisi salvestusi.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO