Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Õudsed õhtud Tartu Linnamuuseumis

Tartu Linnamuuseumis algab käesoleval pärimusaastal loengusari, mis tutvustab meie kodukanti kõhedusttekitaval moel. Saabuvatel vihmastel sügisõhtutel kõneldakse muuseumis veidi õudseid jutte: linnalegende, lugusid katkust ja kuradist. Mõnikord on need lood toimunud just siinsamas – Tartus... Jutte räägivad kolmel õhtul tuntud folkloristid Eda Kalmre, Reet Hiiemäe ja Ülo Valk.
Kas uskuda neid lugusid või mitte, on iga kuulaja enda otsustada!
Esimene „Õudne õhtu linnamuuseumis" toimub neljapäeval, 19. septembril kell 16, mil Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur Eda Kalmre peab ettekande "Üks jutt käib ringi mööda maad... Kuulujuttudest, nende tekkimisest ja tähendusest omas ajas".
Kuulujuttude kaudu väljendavad inimesed oma hirme ja uskumusi, aga samas on neil uudisena esitatud juttudel ka võime kujundada meie kultuurilisi norme, arusaamu, stereotüüpe ning maailmapilti. Ettekandes tuleb juttu ühe sõjajärgse kuulujututsükli tekkimisest ja tähendusest.
Sissepääs muuseumipiletiga (2 eurot/ 1 euro).
Olete (õudselt) oodatud!
Loengusari kuulub Tartu Linnamuuseumi Kultuuripärandi aasta programmi. Loengusari toimub üks kord kuus neljapäeviti kell 16. Sarja ettekannetes räägivad:
19. septembril Eda Kalmre "Üks õudne jutt käib ringi mööda maad… Kuulujuttudest, nende tekkimisest ja tähendusest omas ajas"
24. oktoobril Reet Hiiemäe "See hirmus Must Surm"
21. novembril Ülo Valk "Kurat eesti rahvapärimuses: kannibal, moralist ja kannataja"

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO