Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Algas mängude kogumise võistlus

Eesti Rahvaluule Arhiiv korraldab kultuuripärandi aasta puhul lastemängude kogumise võistluse ning esitleb lastemängude veebiväljaannet, mis annab ülevaate 1935. aasta populaarsemast mänguvaramust. Võistlusest räägiti lähemalt ning veebiväljaannet esitleti 26. septembril kell 16.00 Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumis toimunud Akadeemilise Rahvaluule Seltsi pidulikul õhtul.
Lastemängude kogumisvõistlus ei ole sel korral suunatud ainult lastele: eriti teretulnud on mängukirjeldused täiskasvanutelt ja noortelt, kel kõige tegusam mänguaeg seljataga. Oodatakse nii meenutusi oma lapsepõlve mänguvõimalustest, -paikadest ja -seltskondadest kui ka mängukirjeldusi ja -õpetusi. Kogumisvõistlus kestab kultuuripärandi aasta lõpuni ning töid saab esitada Eesti Rahvaluule Arhiivi uue kogumismooduli Kratt kaudu aadressil http://kratt.folklore.ee
Lisaks lastemängude kogumisvõistlusele esitleti sündmusel veebiväljaannet "1001 lastemängu aastast 1935" (http://www.folklore.ee/ukauka/, mille on koostanud Eesti Rahvaluule Arhiivi vanemteadur Mall Hiiemäe. Väljaande aluseks on 1934.-1935. aastal korraldatud kogumisvõistlus, mille käigus jõudis arhiivi üle 15 000 mängukirjelduse. Kogumikku on valitud tekste üle kogu Eesti. Väljaanne annab ülevaate omaaegsest populaarsest mänguvaramust ning pakub rõõmsat äratundmist paljude mängude püsivuse osas.
Lisainfo:
Astrid Tuisk, kogumisvõistluse koordinaator ja mängu-uurija, tel. 5212457, e-post: astrid@folklore.ee
Triin Männik, Kultuuripärandi aasta kommunikatsioonijuht, tel. 56201104, e-post: triin.mannik@parandiaasta.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO