Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Arvo Krikmann pälvis Kalevalaseura tunnustuspreemia

26. oktoobril toimus Helsingis traditsiooniline Kalevalaseura Lõikustänupüha seminar, kus soome rahvaluule kogumise ja uurimise, pärimuskultuuri edendamise selts andis välja kümme Lõikustänupüha tunnustusauhinda (Kekrinpäivän tunnustuspalkinto). Väärika autasu pälvis teiste seas eesti folklorist, Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteadur, Eesti Teaduste Akadeemia liige, Kalevalaseura välisliige Arvo Krikmann, keda tunnustati Eesti-Soome rahvaluulealase koostöö pikaajalise ning järjepideva edendamise eest.
Arvo Krikmann on arendanud Eesti-Soome ühistööd mitme folkloristliku suurettevõtmise kaudu. Alates 1963. aastast osales Arvo Krikmann soome folkloristi Matti Kuusi algatatud läänemeresoome rahvaste ühisvanasõnade suurprojektis, mille käigus avaldati eesti, liivi, vadja ja vepsa vanasõnade teaduslikud väljaanded ning mis päädis suurteose „Proverbia septentrionalia“ publitseerimisega 1985. aastal ja jätkus sajandivahetusel „Proverbia septentrionalia“ jätkuköidete ettevalmistamisega.
Sajandivahetusel osales Arvo Krikmann ka teises olulises Soome-Eesti folkloristlikus ühisprojektis, mille tulemusel digiteeriti suurteos „Suomen kansan vanhat runot“ sisalduv ja muu oluline soome ja eesti vanem rahvaluuleaines ning loodi soome runode ja eesti regilaulude veebiandmebaasid. Tõhus koostöö Soome folkloristidega on väljendunud ka Arvo Krikmanni osalemises paljudel rahvusvahelistel parömioloogiakonverentsidel, ta on olnud külalislektor Joensuu ja Turu ülikoolis aastail 1999 ja 2003.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO