Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Üheksas folkloristide talvekonverents „Folkloor ja sidusus“

26.–27. veebruarini 2014 toimub Urvastes Uhtjärve ürgoru Nõiariigis üheksas folkloristide talvekonverents „Folkloor ja sidusus“.
Alates 2005. aastast on Eesti rahvaluuleteadlased korraldanud iga-aastaseid talvekonverentse, mille eesmärk on ühendada Eesti eri institutsioonide folkloriste ning luua foorum ühisteks aruteludeks. 2014. aastal toimuva konverentsi üldteema on „Folkloor ja sidusus“. Konverentsil tulevad vaatluse alla folkloori ühiskondliku ja kultuurilise sidususe, folkloori terviklikkuse, aga ka folkloristika ja ühiskonna vahelised suhted. Seda nii üldisemast-ühiskondlikust kui ka väiksemate kogukondade ja üksikisiku vaatepunktist, toetudes nii minevikus läbielatule kui ka olevikus lahendust ootavatele küsimustele.
Kahepäevane konverents on pühendatud folklorist Mare Kõiva 60. sünnipäevale. Konverentsil esinevad Eesti, Leedu, Läti, Soome, Ungari ja Vene teadlased, kes seovad oma ettekandeid juubilari laialdaste uurimisteemadega. Viimaste hulka kuuluvad näiteks rahvameditsiin, rahvaastronoomia, rahvausund, arheoloogia, internet, väliseestlaste ja vähemusrahvaste kultuur ning tänapäeva folkloor.
Konverentsi päevakava ja ettekannete teesidega saab tutvuda kodulehel http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2014/ftk.
Folkloristide üheksanda talvekonverentsi korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond koostöös Akadeemilise Rahvaluule Seltsi ja Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakonnaga. Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital ja A. Le Coq.
Info: Katre Kikas, katreki@folklore.ee; Piret Voolaid, piret@folklore.ee; Kristel Kivari, kristelkivari@hotmail.com.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO