Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Märtsikuu regilaulutuba

Teisipäeval, 25. märtsil kell 18-20 kõlab Tartus Paberimuuseumis regilaulutuba.
Seekordses laulutoas ütleb eest kohapärimuse uurija Jüri Metssalu, kes on ühtlasi üks Tartu regilaulutubade traditsiooni algatajaid.
2008. aasta augustis, kui Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse tudeng Karmen Puidak soovis Tartus laulutoa käima panna, tuli Jüri ideega kohe kaasa ja vedas Tartu Linnakodaniku muuseumis lauluringe kuni 2009. aasta suveni. Järgmisel hooajal lõid korraliste eestütlejatena kampa Jüri ansamblikaaslased Sinimaniseelest, kes ka esimesel hooajal lauluringi käimas hoida aitasid. Vahepeal kodukandis kohapärimuse õpetajana töötanud, on Jüri nüüd taas rohkem Tartus toimetamas ja tuleb pikema pausi järel uuesti ka lauluringi.
Selle korra laulutoa teema kohta ütleb Jüri, et tuleme kõigepealt kohale, vaatame endasse ja enda ümber ja märkame, millised laulud parasjagu selles hetkes ilmuvad. Regilaulude laulmise juures ongi Jüri meelest tähtis keskenduda ja lasta lauludel kohapeal sündida. "Regilaul on ennekõike olemise viis," ütleb ta.
Regilaulutuba toimub Tartus Paberimuuseumis (Kastani 38, II korrus).
Sissepääs on prii tänu Eesti Kultuurkapitali (rahvakultuuri ja Tartumaa) ning Paberimuuseumi toetusele.
Regilaulutoa koduleht: http://www.folklore.ee/regilaulutuba Info facebookitsi: https://www.facebook.com/groups/222135807992937/
Lisainfo: Moon Meier, moon.meier@gmail.com

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO