Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Eesti akadeemilise usundiloo seltsi loengusari „Püha ja paik“ viib Kirde-Indiasse

Teisipäeval 29. aprillil kell 16.15 kõneleb TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule professor Ülo Valk teemal „Jumalannale pühendatud templid Kirde-Indias“. Loeng toimub Ülikooli 16–212.
Kirde-India hinduistlikku kultuuri on tugevasti mõjutanud sealsete põlisrahvaste uskumused ja rituaalid. Selline sünkretism avaldub ka paljudes templites, kus kohalikud jumalannad on leidnud koha braahmanlikult korraldatud religioonis. Loengus tuleb juttu Satī, Kāmākhyā, Kālī, Durgā jt jumalannadega seotud pühakohtadest ning vastavast kohapärimusest.
Loengu järel kell 18.00 on kõik huvilised oodatud sealsamas järgnevale üritusele, kus räägitakse reisimuljeid, näidatakse pilte ning filmimaterjali India Jhārkhandi osariigi Brambe piirkonna hõimuküladest ning Rajrappa templist.
12.–19.01.2014 korraldas TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond koostöös Jhārkhandi ülikooli hõimurahvaste folkloori, keele ja kirjanduse keskusega folkloristika ja põlisrahvaste kultuuri talvekooli Indias. TÜ von Bocki õppehoone teisel korrusel on pandud välja valik talvekooli osalejate tehtud pilte.
Lähem info loengusarja kohta leidub EAUS-i koduleheküljel http://www.eaus.ee/loengusari2014.html.
Lisainfo: Madis Arukask, EAUS-i president, e-post: madis.arukask@ut.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO