Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Hooaja esimene teisipäevaseminar - raamatu “Eesti muistendid. Mütoloogilised haigused II. Halltõbi” esitlus

“Hallitõbi on üks väga vana haiguseliik, päris muiste on olnud ka siin Eestis. Ühe arvamise järele tulla hall külmetamisest, teised arvavad, et need olla Lapimaa vanatüdrukud Põhjast, kes siin ratsutamas käivad. Haigus käib hookaupa, suure külmavärinaga. Kui see mööda läheb, tuleb suur päävalu. Seejärel on haige päris terve, kuni uus hoog tuleb.” (ERA II 192, 699 (34) < Viljandi khk. – Leili Takk (1938))
Teisipäeval, 9. septembril 2014 kell 12.00 toimub Eesti Kirjandusmuuseumi saalis raamatu “Eesti muistendid. Mütoloogilised haigused II. Halltõbi” esitlus.
Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastuses publitseeritud raamat kuulub rahvaluule suursarja “Monumenta Estoniae Antiquae” ja koondab Eesti Rahvaluule Arhiivi kogutud usundi- ja kombestikuteated ning muistendid halltõvest. Folkloristika osakonna ettevalmistustööde toel koostas mahuka kogumiku Piret Paal, kellelt on raamatus ka põhjalik uurimus halltõve kui mütoloogilise haiguse varasematest käsitlustest, malaariast ning selle rahvapärasest ravist üldisemalt, samuti haigust puudutavate uskumuste ja jutupärimuse peamistest joontest.
Teose koostamist ja väljaandmist toetasid Haridus- ja Teadusministeeriumi riiklik programm Eesti keel ja kultuurimälu, sihtfinantseeritav teema SF0030181s08, uurimisprojekt IUT-2205, Eesti Kultuurkapital ja Rahvuskultuuri Fond.
Kõik on lahkesti palutud sündmusest osa saama
Seotud lugemist: http://www.horisont.ee/node/1675

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO