Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Väljaande "Imemuinasjutud 2" esitlus-jutuõhtu

Neljapäeval 9. oktoobril kell 18 toimub Tartu Ülikooli Kunstimuuseumis (Ülikooli 18) väljaande „Imemuinasjutud 2“ esitlus-jutuõhtu.
Raamatust kõnelevad koostajad-toimetajad, muinasjutte vestab Merle Jääger.
Ürituse korraldavad TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ning Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv.
Imemuinasjutud 2. Eesti muinasjutud I:2. Monumenta Estoniae Antiquae V. Koostanud Risto Järv, Mairi Kaasik, Kärri Toomeos-Orglaan. 766 lk. Tartu: Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus 2014.
TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond
Eesti Kirjandusmuuseumi
Eesti Rahvaluule Arhiiv
Teos jätkab sarja Monumenta Estoniae Antiquae muinasjutuväljaannete seeriat, mis annab ülevaate kõigist Eesti Rahvaluule Arhiivi kogutud muinasjuttudest. Imemuinasjuttude teises köites on esinduslik tekstivalik jututüüpidest ATU 500–749, igast Eestis tuntud süžeest on esitatud üks kuni kolm jutuvarianti. Antoloogia sisaldab nii üle maailma levinud muinasjutte (näiteks „Saabastega kass“, „Lumivalgeke“) kui ka vaid Eestis ning meie naabritel tuntud jutusüžeesid („Marjakobar“, „Käoks muutunud õde“ jmt). Kõik muinasjutud ei lõpe hästi ning mitmedki neist sisaldavad episoode, mis sobivad lugemiseks ennekõike täiskasvanud muinasjutuhuvilisele.
Väljaannet on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ning Eesti Kultuurkapital. Esitlus-jutuõhtut toetab TÜ filosoofiateaduskond.
Lähem info: Risto Järv, e-post risto@folklore.ee, tel. 737 7732.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO