Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Regilaulutuba 29. oktoobril

Kolmapäeval, 29. oktoobril kell 18 kostab Tartus, Kohvik Anna Edasi seinte vahelt setokeelset ühislaulmist.
Lauluõhtu üks eestvedajatest, Maarja Sarv, tutvustab laulutuba nii:
"Õie ja Maarja Sarv tegelevad paljude asjadega nii muusika radadel kui ka hoopis teistes valdkondades. Neid ühendab ja toob eri Eesti otsadest kokku lisaks ema-tütre suhtele ka armastus laulmise ja seto laulude vastu. Seto laulukeel on nende mõlema emakeel enne teisi keeli. Kui paljusid muusikuid toob kokku vajadus proove teha, et hoida tasemel valmidust lavale minekuks, siis Maarja ja Õie rõõmustavad kui kuhugi kutsutakse, sest siis saab jälle omavahel koos laulda.
Igas kohtumises võib ju näha võimalust koos laulda ja leida ettekäändeid laulda just seda, mis hetkel huvi pakub, meenutamist vajab või lihtsalt meeldib. Õie ja Maarja seto laulude toa teema võib kokku võtta sõnaga üheslaulmine,
mis tähendab nii üheskoos laulmist kui ka kaasa laulmist või lauldes üheks saamist. Kõike võib jorutada üksi kodus olles, ent seto laulude eriline võlu ilmneb just koos lauldes, kus peab hakkama saama teineteise tujude ja meeleoludega. Korraga kõlavad hääled muudavad laulu helikeele hoopis mitmetahulisemaks, tundlikumaks ja keerukamaks. Tulge meiega koos laulma, kuulama ja kogema!"
Sissepääs on prii tänu Eesti Kultuurkapitali (rahvakultuur ja Tartumaa) ning Anna Edasi kohviku toetusele.
Sündmus Facebookis: ttps://www.facebook.com/events/787256308004208/

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO