Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Kaheksas regilaulukonverents Eesti Kirjandusmuuseumis

26.-27. novembril toimub Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis 8. regilaulukonverents. http://www.folklore.ee/regilaul/konverents2014/
Läänemeresoome vanema laulutraditsiooni teemalisel rahvusvahelisel teaduskonverentsil "Regilaulu teisenemised ja piirid" keskendutakse laulupärimuse avaldumisele ja muutumisele eri kultuurikontekstides. Ettekannetes käsitletakse laulude piirkondlikke ja zanrilisi erijooni nende dünaamikas, kokkupuuteid kirjaliku kultuuriga, suulise laulupärimuse vormi ja leviku, keele ja helirea küsimusi, vanema pärimuse väärtustamist tänapäeval jm. Uurimused hõlmavad ulatusliku ala "Soomest Saarde" - vaadeldakse Eesti ja selle eri piirkondade (Setomaa, saarte, Kirde-Eesti, diasporaa), samuti soome, karjala, saami, vepsa rahvalaulutraditsioone.
26. novembril kell 17.15 esitletakse Anu Korbi koostatud veebiantoloogiat „Siberi eestlaste laulud“, mis põhineb samanimelisel trüki- ja CD-väljaandel (2005); lisatud on videomaterjale tantsudest-lauludest ning täiendatud tekstiosa. Salvestused on tehtud Eesti Rahvaluule Arhiivi Siberi ekspeditsioonidel, alates 1991. aastast.
http://www.folklore.ee/pubte/eraamat/siberilaulud/eestlased/
26. novembril kell 17.45 esineb Celia Roose kavaga RegiMetsaMäng. Kontsert on rännak Celia koduümbruse metsades regilaulu ja filmi vahendusel. Selles jutustatakse lugu elu ringkäigust metsas, aga ka üldisemalt.
Olete oodatud kuulama, kaasa elama ja mõtlema!
Konverentsi korraldab Eesti Kirjandusmuusemi Eesti Rahvaluule Arhiiv, toetab Eesti Kultuurkapital.
Lisateave: Janika Oras, janika@folklore.ee; Taive Särg, taive@folklore.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO