Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Ilmunud on eripärane audio- ja tekstiväljaanne „Linda kivist Lilla Daamini“

Esmaspäeval, 1. detsembril esitletakse Tallinnas hotellis Solo Sokos Hotel Estoria Eesti Kirjandusmuuseumi välja antud CD-Extra formaadis duubelplaati „Linda kivist Lilla Daamini“.
Plaatidele ja tekstivihikusse on koondatud valik Eesti Rahvaluule Arhiivis leiduvatest Tallinn-Tartu maantee äärsete paikade kohta käivatest lugudest. Teekond kulgeb muistenditest tuntud Linda kivist Tallinnas Tartus asuva Eesti Kirjandusmuuseumini, kus tegutseb kuulus kummitus Lilla Daam. Kohalugudega on kaetud kogu Tallinn-Tartu-Tallinn marsruut ühe autoteekonna vältel (2x125 minutit). Tava-CD-mängijaga saab kuulata jutte ja muusikat mõlemas suunas pisut enam kui tunni, teine pool kummagi plaadi teelugudest on mp3-formaadis. Lood muudavad plaadil elavaks jutuvestjad Piret Päär ja Anne Türnpu, jutte saadavad Andre Maakeri kitarri-improvisatsioonid.
Väljaande tekstiraamatus on osa kohalugusid ka kirjalikul kujul, samuti tänapäevaseid ja ajaloolisi fotosid jutustatud paikade kohta Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivist, Eesti Maanteemuuseumist, Eesti Rahva Muuseumist, Järvamaa Muuseumist ning Põltsamaa Muuseumist.
Väljaande on koostanud Risto Järv, lood on plaadile rääkinud Piret Päär ja Anne Türnpu, muusika teinud Andre Maaker. Komplekti on kujundanud Pille Niin, salvestused teinud Jaan Tamm. Väljaande valmimist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital, Kultuurkapitali Harjumaa, Järvamaa, Jõgevamaa ja Tartumaa ekspertgrupid ning Tartu Kultuurkapital.
Plaati esitletakse Tallinna südames, hotellis Solo Sokos Hotel Estoria esmaspäeval, 1. detsembril kell 16. Estoria hotelli igas numbritoas tutvustatakse ühte lugu Eestist. Üle 80 organisatsiooni seas on kahes numbritoas koha leidnud ka Eesti Rahvaluule Arhiivi materjalid ning Eesti kohapärimuse ülevaade.
Helinäiteid kogumikust saab kuulata veebilehel http://www.folklore.ee/era/teeplaat/.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO