Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Viies rahvusvaheline noorte folkloristide konverents "Kontaktide ja konfliktide folkloor" Viljandis

TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond korraldavad 7.-9. oktoobril 2015 koostöös etnoloogia ja folkloristika üliõpilasi koondava Tartu Nefa rühma ning Leedu Kirjanduse ja Folkloori Instituudiga arvult viienda noortele uurijatele suunatud konverentsi "Folklore of Connections, Folklore of Conflict" ("Kontaktide ja konfliktide folkloor"). Kui varasematel aastatel on kokku saadud Tartus (2011, 2013) ja Vilniuses (2012, 2014), siis seekordne konverent toimub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Foorumi eesmärk on pakkuda edasijõudnud tudengitele ja noorteadlastele võimalust tutvustada oma uurimusi ning luua ja arendada koostöösidemeid.
Kolmel konverentsipäeval astub üles ligi 50 ettekandjat 17 riigist Aasias, Euroopas ning Lõuna- ja Põhja-Ameerikas. Plenaarloengutega esinevad dr. Aleksander Panchenko (Venemaa Teaduste Akadeemia vene kirjanduse instituut/ Peterburi Riiklik Ülikool) ja dr. William Westerman (New Jersey Linna Ülikool).
Konverentsi teema "Kontaktide ja konfliktide folkloor" keskendub folkloori rollile inimeste ja kogukondade ühendaja ja lahutajana ning hoiakute kujundajana. Ettekandjad analüüsivad folkloori kaudu toimuvat etnilist, rahvuslikku, paikkondlikku ja riiklikku identiteediloomet tänapäeval ja minevikus, aga ka suhteid võimulolijate ja rahva vahel.
Samuti leidub programmist folkloristika ajaloole, välitöödele, rahvajuttudele, erinevatele usundilistele teemadele ning materiaalse kultuuri uurimisele pühendatud sessioone.
Konverentsi korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu, Ameerika Ühendriikide suursaatkond Tallinnas ja Eesti Teadusagentuuri projekt "Traditsioon, loovus ja ühiskond: vähemused ja alternatiivsed diskursused" (IUT2-43).
Konverentsi programm on kättesaadav TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna kodulehel: http://www.ut.ee/folk/index.php/et/syndmused/436-young-folklorists-2015
Kõik on oodatud kuulama ettekandeid; õhtused üritused on registreeritud osalejatele.
Info: youngfolklorists@gmail.com, tel. 737 6256

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO