Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Tallinna Ülikool tähistab emeriitprofessor Pille Kippari 80. juubelit

Reedel, 23. oktoobril toimub Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudis (TÜHI) emeriitprofessori ja rahvaluuleteadlase Pille Kippari 80. juubelile pühendatud seminar, kus esinevad ettekannetega Kippari kolleegid.
Juubeliseminari avab Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja, folklorist Risto Järv (PhD), kelle ettekanne kannab pealkirja "Loomad ja kangelased. Mõned mõtted kolmest muinasjutust".
Lisaks Järvele esinevad Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur Eda Kalmre (PhD) ettekandega "Tänapäeva tüdrukute muinasjutud armastusest" ning TÜHI vanemteadur Marju Kõivupuu (PhD), kes kõneleb teemal "Muinasjutud ja maastikud".
Tallinna ülikooli emeriitprofessor, rahvaluuleteadlane ja filoloogiadoktor Pille Kippar on lõpetanud 1959. aastal Tartu ülikooli eesti filoloogina ning töötanud aastatel 1964.–1993 Eesti Teaduste Akadeemia keele ja kirjanduse instituudis. Alates 1964. aastast on ta olnud ühtlasi ka Tallinna Ülikooli õppejõud, kus ta kannab alates 1998. aastast emeriitprofessori tiitlit.
Teadustöödes on Kippari uurimisfookus keskendunud põhiliselt eesti ja teiste läänemeresoome rahvaste loomamuinasjuttudele. Samuti on Kippar koostanud eesti loomamuinasjuttude kataloogi.
Emeriitprofessor Pille Kippari 80. juubelile pühendatud seminar toimub 23. oktoobril kell 15 Tallinna Ülikooli auditooriumis A-242 (Astra maja, Narva mnt 29).
Rohkem teavet: Marju Kõivupuu, telefon: +372 5098 658, e-post: kpuu@tlu.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO