Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Muinasjutuline Haapsalu ootab huvilisi muinasjutuseminarile

Eesti Kirjandusmuuseumi ja Tartu Ülikooli muinasjuttude töörühm korraldab igal aastal Eesti eri paigas muinasjututeemalise seminari, mis on nüüd jõudnud järjega Haapsalusse. 29. detsembril 2015 kuuendat korda toimuv seminar kannab sel aastal nimetust "Muinasjutust mitme kandi pealt".
Vaatluse alla tulevad muinasjutud nii Läänemaalt kui eesti asundustest Lätis ja Siberis. Muinasjutte käsitletakse eri vaatenurkade alt kuulujuttudest reklaamide ja tõsielusarjadeni.
Ettekannetega esinevad folkloristid ja muinasjutu-uurijad Pille Kippar, Anu Korb, Inge Annom, Kärri Toomeos-Orglaan, Krista Kumberg, Reeli Reinaus ja Risto Järv.
Lisaks tutvustatakse 2015. aastal ilmunud kolme muinasjuttudega seotud väljaannet. Kogumikku "Ussi naine. Muinasjutte soovide täitumisest" on seitse folkloristi valinud igaüks kolm tähenduslikult seotud muinasjuttu ning neid kommenteerinud. Väljaanne "Roosi Siberi lood" tutvustab Ida-Siberi Krasnojarski krai lõunaosas asuva küla rahvapärimust, mille on rahvaluulearhiivile saatnud rahvaluulekoguja Rosalie Ottesson. Lastele mõeldud TEA kirjastuse väljaandesse "Eesti imemuinasjuttude kuldraamat" on koondatud esinduslik valik raamatutest tuntud ja armastatud imemuinasjutte, ligi kolmandik rahvajutte on pärit Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudest.
Seminari lõpetavad 2015. aastal Eestis valminud muinasjututeemalised filmid. Animafilm "Pulmamäng" on loodud loomamuinasjutu "Vares ja tihane" ainetel. Seikluslikus dokumentaalfilmis "Teekond Ussinuumajani" otsivad autorid ühe tðuktði muinasjutu tähendusi ja alltekste. Pärast filme on võimalik esitada küsimusi filmi "Teekond ussinuumajani" tegijatele.
Vt Eesti Rahvaluule Arhiivi muinasjuttude töörühmast ning muinasjutuseminaridest lähemalt http://folklore.ee/era/teema muinasjutud
Seminari korraldavad Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ning Lääne Maakonna Keskraamatukogu.
Lähem info: Risto Järv, risto@folklore.ee, 51 904 371

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO