Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Vabariigi President annab üle preemiad parimatele rahvaluulekogujatele

Esmaspäeval, 28. märtsil kell 15.00 annab president Toomas Hendrik Ilves Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis üle Eesti Vabariigi Presidendi preemiad 2015. aasta parimatele rahvaluulekogujatele. Pidulikul aktusel autasustatakse kogumisvõistluse „Minu maastikud“ väljapaistvamaid osalejaid ning tunnustatakse ka teisi Eesti Rahvaluule Arhiivi kaastöölisi.
Aktusele eelneb kell 12.15 Eesti Rahvaluule Arhiivi kaastööliste päev, kus tehakse kokkuvõtteid eelmisest ning kavandatakse uut kogumisaastat. 2015. aastal rikastasid rahvaluulekogusid mitmed omanäoliste väiksemate rühmade sees tekkinud ja levinud kultuurinähtuste jäädvustused: näiteks ühe sõpruskonna üksteisele kirjutatud, illustreeritud ja käsitsi köidetud raamatud ning kurtide Facebooki-grupis postitatud videoklipid viipekeelsete lugudega. Kokku jõudis arhiivi üle 4000 lehekülje kirjapanekuid, 3000 fotot ja pea 350 tundi audiovisuaalset ainest.
Kogumisteema „Minu maastikud” raames uuriti inimeste seost maastikega. Suur osa arhiivi jõudnud lugudest on seotud isiklikuma, vaid mõnele perele või kogukonnale tähendusliku paigaga, keskseks märksõnaks on kohanemine.
Kirjandusmuuseumi uus, 2016. aasta kogumisteema on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Elulugude kogumise võistlusele „Minu elu ja armastus” oodatakse lugusid, mis keskenduvad nii ühiskondlikele muutustele kui ka inimeste isiklikule elule. Võistluse eestkõnelejaks on luuletaja Kristiina Ehin ning silmapaistvamad tööd avaldatakse raamatus „Eesti rahva elulood”. Täpsem info Eesti Kirjandusmuuseumi kodulehel: http://www.kirmus.ee/est/teenused/elulood/.
Esitletakse värskeid väljaandeid: Guldžahon Jussufi „Kandle-Jussi ehk Johannes Rosenstrauchi muusikapärand” (Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus) ning Risto Järve „Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist“ (kirjastus Varrak koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga). Avatakse näitus „Minu maastike” fotodest. Musitseerivad Juhan Uppin, Tuule Kann ja Helen Kõmmus. Kaastööliste päeva läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.
Lähem info: Astrid Tuisk ja Kadri Tamm 7377 730, Lona Päll 53812181
Kava
12.15 Kaastööliste päev
12.15 Avasõnad. Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja Risto Järv
12.20 Kogumisvõistluse „Minu maastikud“ ülevaade – žürii liikmed
13.00 Mis saab kaastööst arhiivis? – Mari Sarv ja Olga Ivaškevitš
13.30 Elulugude kogumisvõistlusest – Rutt Hinrikus
13.45 Raamatuesitlused, näituse avamine
15.00 Aktus
15.00 Eesti Kirjandusmuuseumi direktori Urmas Sutropi tervitus
15.05 President Toomas Hendrik Ilves annab üle rahvaluulekogumise preemiad
15.20 Ülevaade arhiivi kaastöödest 2015 – Astrid Tuisk, Lona Päll
15.40 Arhiivi kaastööliste tunnustamine
16.30 kontsert: Juhan Uppin, Tuule Kann ja Helen Kõmmus

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO