Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Eesti Kirjandusmuuseumis kohtuvad Baltimaade folklooriarhiivide esindusdelegatsioonid

Rahvaluule kogumine ja uurimine oli 19. sajandil mitmete väikerahvaste juures rahvusliku eneseteadvuse ja enesekuvandi loomist toetav tegevus. Kõikides Baltimaades peeti rahvusriikide tekkides vajalikuks koondada olemasolevad rahvaluulekogud ning tagada riiklikul tasandil nende säilimine ja kättesaadavaks tegemine ühes keskarhiivis. Praeguseks on arhiivide materjalid folkloristlike uurimuste ja allikapublikatsioonide vahendusel laialdases ja mitmekülgses kasutuses ning uurimistulemused näitavad, et nende peamiseks funktsiooniks kaasaegses ühiskonnas on toetada nii rahvuslikke kui lokaalseid identiteete.
9. ja 10. mail toimuval kohtumisel tutvustavad Baltimaade folklooriarhiivide esindajad vastastikku eri arhiivides toimunud arenguid ja tulevikuplaane, samuti tutvub 22 liikmeline väliskülaliste rühm Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi analoog- ja digikogudega. 10. mail kell 9.30–12 toimuvates avatud töötubades arutletakse digitaalarhiivinduse, etnomusikoloogia, arhiivipõhise uurimistöö ja arhiivimaterjalide avaldamise küsimuste üle. Töötoad toimuvad inglise keeles, palume oma osalemine eelnevalt registreerida kuni 9. maini avegorsic@folklore.ee.
Kohtumine toimub Põhja- ja Baltimaade pärimusarhiivide koostöövõrgustiku raames ning kohtumist rahastab Kulturkontakt Nord.
Balti rahvaluulearhiivid veebis http://www.folklore.ee/era/, http://www.lfk.lv/, http://www.llti.lt/lt/archyvas/.
Lisainfo: Ave Goršič, Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur avegorsic@folklore.ee, 5176 643, Risto Järv, Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja risto@folklore.ee, 51 904 371
Programme
Monday, May 9
15.30 Archival introductions (assembly hall of the Estonian Literary Museum)
16.30 Tour of the Estonian Folklore Archives
18.00 Joint dinner
Tuesday, May 10
Workshops
9.30-10.30 Gr.1 Digital affairs
10.15-11.15 Gr.2 Ethnomusicology
11.00-11.55 Gr.3 Archive-based research and publishing of the archive collections
11.55 Closing words. Co-operation and challenges of the future. ELM's director Urmas Sutrop

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO