Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Seminar Hiiumaa juttudest, paikadest ja inimestest:

Teisipäeval, 16. augustil toimub Hiiumaal Kärdlas, Hiiumaa Muuseumi Pika Maja saalis seminar Hiiumaa juttudest, paikadest ja inimestest pealkirjaga "Jutte maalt ja merelt".
Hiiumaa kirjanik ja rahvaluulekoguja Jegard Kõmmus on 1961. aastal kirjapandud Leigri muistendite juurde lisanud üleskutse: "Noored iidlasd, käigi oma saar risdati-pöigiti ja pitkuti-püuti läbi, siis löiati veel palju änam kohdasi ja nimesi, müsusd Leigerd meele tuladavad. Pangi nee meele ja reekigi nesd oma lasdelasdele kut ennemuisdisd muinasjüttu!"
Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi muinasjuttude töörühm on eesti jutupärimusele keskenduvaid seminare korraldanud 2010. aastast alates. Kohtumiste eesmärgiks on tutvustada Eesti eri paigus elavatele rahvaluulehuvilistele arhiivis leiduvat muinasjutuainest ning rahvajutte laiemalt.
Seitsmendat korda toimuval muinasjutuseminaril räägitaksegi Hiiumaa muinasjuttudest, koha- ja hiiumuistenditest, meremeeste lugudest, tantsust ja veel muustki. Tutvustatakse Hiiumaalt alguse saanud
muinasjuturaamatut "Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist".
Seminari korraldavad Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakond, Hiiumaa Muuseum, Sõru Muuseum ning Rahvakultuuri Keskus.
Kava:
11.00-13.15
Helgi Põllo: Meremeeste rollist Hiiumaa jutupärimuse kujunemises
Reeli Reinaus: Pärimusest kirjandusse. Mõningaid inspireerivaid seiku Hiiumaa välitöödelt
Mairi Kaasik, Kärri Toomeos-Orglaan: Hiiumaa muinasjutud Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudes
Risto Järv: Mõnest Hiiumaa metsa- ja meremuinasjutust Raamatututvustus: "Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist" (kirjastus Varrak koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga, 2016).
14.00-16.30
Helen Kõmmus: Koerakong ehk hiiumuistendite Leigri omapärasest huumorist
Andreas Kalkun: Mida roppudest naljadest õppida? Feodor Vanahundi (1890-1965) jutupärandi obstsöönne osa
Astrid Tuisk: Uued ja vanad mängud lastemängude andmebaasis
Helle-Mare Kõmmus: "Ega sääl pole kedagi, rahi ike edasi..." Hiiu valsist sõna ja sammuga
Vaata muinasjutuseminaridest lähemalt ning seminari kava http://www.folklore.ee/era/teema/muinasjutt.htm#seminarid.
Lähem info: Risto Järv 51 904 371 (era@folklore.ee), Kärri Toomeos-Orglaan 55 571 447 (karri@folklore.ee), Helen Kõmmus 56 504 126 (helen@folklore.ee).

Seminari toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus), samuti Eesti Teadusagentuuri institutsionaalne uurimisprojekt IUT 22-5

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO