Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Konverents „Folkloor ja avalikkus“ ning Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond 70

Alates 2005. aastast on Eesti rahvaluuleteadlased korraldanud iga-aastaseid talvekonverentse, mille eesmärk on ühendada Eesti eri institutsioonide folkloriste ning luua ühiste arutelude foorum. Selleaastase – juba kaheteistkümnenda – konverentsi teemaks on „Folkloor ja avalikkus“. Konverents toimub 2. ja 3. märtsil Jõgevamaal Voore Puhkekeskuses.
Seekordse folkloristide talvekonverentsi fookuses on folkloori ja folkloristide suhe avalikkusega – kuidas mõjutab avalikul väljal toimuv seda, kuidas folkloristid oma ainest koguvad ja analüüsivad, ning mil moel saavad folkloristide uurimused mõjutada seda, kuidas inimesed tajuvad kaasajas olulisi sündmusi.
Folkloristide suhe avalikkusega on olnud aegade jooksul tihe. 19. sajandi rahvusromantism tegi folkloorist/folkloristikast otseselt avaliku nähtuse, hilisemad uurijad on pööranud tähelepanu pigem folkloori levikuga seotud privaatsetele kontekstidele, aga folkloristide uurimused ja akadeemilised folkloorikogu(miku)d tõstavad need olukorrad paratamatult üldisemale avalikule väljale.
Konverentsi ettekanded keskenduvad muuhulgas haldusreformile, stand-up-komöödiale, esimese öö õigusele, vanasõnadele meedias ja rahvakalendrile. Konverentsil kõnelevad folklooriuurijad Argentinast, Eestist, Indiast, Soomest, Ungarist, Valgevenest ja Venemaalt.
Seekordne talvekonverents on pühendatud Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juubelile – osakonna eelkäija Eesti NSV Teaduste Akadeemia Keele ja Kirjanduse Instituudi rahvaluulesektor loodi 1947. aastal.
Teadussündmuse kava ja ettekannete lühikokkuvõtted on kodulehel http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2017/ftk
Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond, Eesti-uuringute Tippkeskus ja Akadeemiline Rahvaluule Selts.
Konverentsi toimumist toetavad Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus TK 145 ja institutsionaalne arendusprogramm teadus- ja arendusasutustele ja kõrgkoolidele (ASTRA) projekt EKMDHUM), Eesti Teadusagentuuri institutsionaalne uurimisprojekt IUT 22-5, Eesti Kultuurkapital, Hõimurahvaste Programm.
Info: Katre Kikas, katreki@folklore.ee; Piret Voolaid, piret@folklore.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO