Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Liina Paalese raamatu „Kurtide rahvarühm. Kehastus, kultuur ja nimed" esitlus Eesti Kirjandusmuuseumis

Kõik kurtide kultuuri huvilised on lahkesti oodatud raamatuesitlusele, mis toimub neljapäeval, 15. juunil kell 14.00 - 17.00 Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis, Vanemuise 42.
On ilmunud esimene eestikeelne raamat kurtide rahvarühma, iseäranis Eesti kurtide kogukonna kultuurist ja viipenimedest. Raamatu "Kurtide rahvarühm. Kehastus, kultuur ja nimed" autor on Liina Paales, kes on uurinud kurtide kultuuri ja folkloori alates 1996. aastast.
Väljaanne on suunatud kultuuriuurijatele, folkloristidele, etnoloogidele, keeleteadlastele ja nimeuurijatele, aga ka teistele kuulmisvõimetuse eri külgedega kokkupuutuvatele spetsialistidele. Loomulikult pakub raamat äratundmisrõõmu või avastusi kõikidele viipekeelsetele inimestele. Monograafia sisaldab rikkalikult kurtide kunstnike loodud illustratsioone.
Tervitussõnad lausuvad Eesti Kirjandusmuuseumi direktor Urmas Sutrop, Eesti Kurtide Liidu president Tiit Papp ja Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja Risto Järv. Raamatu sisututvustus autorilt. Sõnavõtud tõlgitakse eesti keelde ja eesti viipekeelde.
Esitluse raames on võimalik tutvuda Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivide ja raamatukoguga.
Info: Liina Paales, liina.paales@mail.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO