Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Akadeemilise Rahvaluule Seltsi aastakoosolek 26. oktoobril

Neljapäeval, 26. oktoobril kell 16.15 toimub Eesti Kirjandusmuuseumi saalis ARSi kõnekoosolek.
Esineb Jazmina Cininas teemal "Libahunditüdrukute galerii: naislibahuntide kujutamine minevikus ja tänapäeval".
Austraalia kunstnik Jazmina Cininas kõneleb oma doktoritööst, mis käsitleb naislibahuntide pildilist kujutamist läbi sajandite, kõrvutades seda kunstniku enda libahundi motiivide tõlgendustega. Ettekandes pööratakse tähelepanu üldiselt vähe käsitlemist leidnud kirjanduslikele ja ajaloolistele narratiividele naislibahuntidest ning naise rollile libahundipärimuse levimisel. Uurimuse allikateks on ajaloolised teated, folkloor, gooti kirjandus, meditsiin, popkultuur ja visuaalne kunst. Cininas' unikaalne visuaalne naislibahundi mütograafia tõukub olemasolevast ja arhailisest ikonograafiast, pakkudes samas uusi võimalusi naislibahundi kujutamiseks.
Jazmina Cininas on lektor RMIT ülikoolis Melbourne'is. Praegu töötab ta külaliskunstnikuna Tartus Trükimuuseumis, kus tegeleb kolme kuu vältel eesti naislibahuntide teemaga.
Samal päeval kell 19 avatakse Trükimuuseumis (Kastani 42) Jazmina Cininas’ naislibahundi teemaliste linoollõigete näitus "Hell Hunt and the Slippery She-Wolf".
Ettekande järel esitleb Jaan Sudak oma raamatut "Luupainajad Kihnu rahvausundis" (2017), mis on valminud koostöös SA Kihnu Kultuuriruum. Väljaannet kaunistavad Kihnu maalilaagris valminud tööd.
Kõik on oodatud!

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO