Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Valminud on veebiväljaanne „Saaremaa laule ja lugusid“

Reedel, 2. märtsil esitletakse Saaremaal Kuressaare Kultuurikeskuses (Tallinna tn 6) kell 20 algaval ansambli Trad.Attack! kontserdil Eesti Kirjandusmuuseumi veebiväljaannet „Saaremaa laule ja lugusid“.

Ingrid Rüütli koostatud kogumiku aluseks on 2014. aastal ilmunud väljaanne „Saaremaa rahvamuusikat ja kombeid“, mis koosneb CD-st, DVD-st ja tekstivihikust ning annab ülevaate saarlaste 20. sajandi alguse lauluvarast. DVD-l näeme katkeid 1961. a. filmitud kohtumistest kohalike laulutegijate, lauljate ja pillimeestega, näiteid seltskonnatantsude kohalikest variantidest, näärikombeid, Mustjala pulmakombeid. 2015. aastal ilmunud Ingrid Rüütli raamatus „Saaremaa laule ja lugusid“ on tutvustatud lähemalt Saaremaa laulutraditsiooni, laulikuid ning laulmisolukordi.

Veebiväljaanne ühendab plaadikogumiku ja raamatu materjali. Plaadikogumikus ilmunud helisalvestustele on lisatud raamatus avaldatud laulutekstid ja viiside noodistused. Laulude ja pillilugude esitajaid ning kommete tutvustajaid on veebiväljaandes iseloomustatud tsitaatidega raamatu sissejuhatusest ning Ottilie Kõiva ja Ingrid Rüütli ekspeditsioonipäevikutest.

Veebikogumiku väljaandmine sai alguse ansambli Trad.Attack! soovist toetada Eesti Rahvaluule Arhiivi tegevust. Sarja „Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist“ peatoimetaja, Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteaduri Janika Orase sõnutsi väärtustab tuntud pärimusmuusikute toetus, samuti nende muusika, mis annab arhiivijäädvustustele uue elu, kõigi pärimuse tundjate ja kogujate, aga ka pärimusekogude hoidjate ja vahendajate pühendunud tööd. Lisaks muusikutele on veebikogumiku ettevalmistamist toetanud Eesti Kultuurkapital, Haridus- ja Teadusministeerium (projekt IUT22-4) ja Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-Uuringute Tippkeskus).

Väljaande toimetasid Janika Oras ja Kadi Sarv, tekstid tõlkisid inglise keelde Inna Feldbach ja Olga Ivaškevitš, fotosid valis Aivo Põlluäär, veebilahenduse tegi firma Lorem Ipsum ja projekti juhtis Risto Järv.

Veebiväljaande aadress on https://www.folklore.ee/pubte/eraamat/saaremaa. Ühtlasi on nüüdsest elektrooniliselt kättesaadav ka raamat „Saaremaa laule ja lugusid“, mille leiab aadressilt http://www.folklore.ee/era/pub/saaremaa.pdf. Väljaanded on kirjastanud EKM Teaduskirjastus.

Lähem info: Janika Oras, janika.oras@folklore.ee, tel 58 116 793, Risto Järv risto.jarv@folklore.ee, tel 51 904 371.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO