Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Akadeemilise Rahvaluule Seltsi kõnekoosolek 30. jaanuaril 2020 Eesti Kirjandusmuuseumis

Neljapäeval, 30. jaanuaril 2020, kell 16.15 toimub Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis Eesti Rahvaluule Arhiivi uurimissaalis (ruum 202) Akadeemilise Rahvaluule Seltsi kõnekoosolek.
Alanud aasta esimesel kõnekoosolekul peab Taive Särg ettekande „Laulude ja muusikaliste häälitsustega lood“.
Ettekandes vaadeldakse laulmist rahvajuttudes, mille seas on näiteks lauludega muinasjutud, looduskõnelused, lauludega anekdoodid jm. Miks hakkavad tegelased kõnelemise asemel laulma või värsse esitama; mis roll on lauludel jutu ning jutustamise kontekstis; kuidas piiritleda laulmist (muusikalist häälitsemist) jutus, eriti kui tegemist on üleskirjutuse, mitte helisalvestusega?
Tekstide ja inspiratsiooni allikaks on olnud Eesti Rahvaluule Arhiivi materjalid ning nende põhjal Kristi Salve ja Vaike Sarve koostatud „Setu lauludega muinasjutud“ (1987) ning Pille Kippari “Eesti loomamuinasjutud“ (1997).
RAAMATUESITLUS:
Liina Saarlo, Kristi Salve ja Janika Oras esitlevad akadeemilist regilauluväljaannet „Vana Kannel“, mille XIII köide koondab Laiuse kihelkonna lauluvara. Väljaanne sisaldab 1709 laulu- ja loitsuteksti ning 60 fotot ja käsikirjanäidet. Asjahuviline leiab ka ülevaated Laiuse ajaloost (Andres Andresen), regilaulude keelest (Jüri Viikberg), Laiuse laulutraditsioonist, laulikutest ja kogujatest ning viisidest.
„Vana Kandle“ andis välja EKM teaduskirjastus, selle valmimist toetasid Eesti Haridus- ja teadusministeerium, Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu, Eesti Kultuurkapital ning SA Eesti Rahvuskultuuri Fond.
Kõnekoosoleku korraldavad Akadeemiline Rahvaluule Selts ja Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv.
Lisainfo: Liina Saarlo (liina.saarlo@folklore.ee) ja Kärri Toomeos-Orglaan (karri.toomeos-orglaan@folklore.ee)

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO