Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Kultuuriantropoloog Niko Besnier peab loengu sporditööstustest ja talendiotsingutest 9. märtsil Tartu Ülikoolis

Esmaspäeval, 9. märtsil kell 12.15-13.45 toimub Tartu Ülikoolis (Ülikooli 16-214) Niko Besnieri loeng sporditööstustest ja talendiotsingutest.
Üleilmses sporditööstuses käib karm konkurents nii vaatajate, rahade, aga ka kõige aluseks olevate talentide peale. Selles võitluses on Lääne spordiilma pilgud suunatud üha enam lõunapoolkera poole, kus majanduslikult ebakindlates oludes elavad noored, iseäranis just mehed, näevad spordimigratsioonis omakorda väljapääsu kehvast kohalikust tööturust. Kuidas üleilmne sporditööstus mõjutab kohalike elu ja tulevikunägemust, räägibki Besnieri loeng.
Loengujärgselt on huvilised oodatud jätkama arutelu juba vabavormilises vestlusringis kerge kehakinnituse saatel.
Niko Besnier on Amsterdami ülikooli kultuuriantropoloogia professor ja hetkel HCASe (Helsinki Collegium for Advanced Studies) uurimisdirektor. Juhtis aastail 2012-2017 Euroopa Teadusnõukogu (ERC) kogenud teadlase granti “Globalisation, Sport, and the Precarity of Masculinity”. Ta on arvukalt publitseerinud soo, seksuaalsuse, keele, majanduse ja sotsiaalsete muutuste teemadel. Tema viimane (kaasautorluses kirjutatud) raamat on 2017. aastal ilmunud “The Anthropology of Sport: Bodies, Borders, Biopolitics”.
Lisainfo: Ülo Valk, eesti ja võrdleva rahvaluule professor, ulo.valk@ut.ee
Loengu toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO