Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Eesti-uuringute Tippkeskuse nüüdiskultuuri uuringute töörühma seminar punkliikumisest Saksamaal

9. septembril kell 11 toimub Eesti Kirjandusmuuseumis seminar punkkultuuri teemal.
Tartu Ülikooli etnoloogia õppetooli vanemteadur ja tippkeskuse assotsieerunud liige Aimar Ventsel tutvustas Ida-Saksamaa punk-skeene erinevaid tahkusid ning äsja Berghani kirjastamisel ilmunud monograafiat Punks and Skins United.Identity, Class and the Economics of an Eastern German Subculture.
Punk pole Saksamaal ainult stiilipõhine muusikakogukond, vaid huvitava kujunemisloo ja oma kindlate väärtustega seltskond. Ventseli uurimus vaatles, kuidas punk peegeldab taasühinemisjärgse Saksamaa suuremaid muutusi ja vastuolusid, nagu sotsiaalne segmenteeritus, ida-lääne vahelised pinged, majanduslangus ja majandamisnipid, varjatud kokkulepped punkarite ja tööandjate vahel, kohalik poliitika nende suhtes. Ida-Saksamaa punk on reaktsioon töölisklassi marginaliseerumisele. Kultuurilise, sotsiaalse ja majandusliku nišina loovad punkarid oma vastuolulise „asendusühiskonna“, et kompenseerida nende madalat staatust peavoolu ühiskonnas. Seminari ilmestasid muusikanäited ja võrdlused Eesti punkmuusikaga.
Äsja trükist ilmunud monograafia leiab veebist aadressil: https://www.berghahnbooks.com/title/VentselPunks/loc Seminar toimub EKM folkloristika osakonna ja Eesti-uuuringute Tippkeskuse nüüdiskultuuri uuringute raames.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO