Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Konverents „Toimetulekustrateegiad 2: päevikupidamisest meemiloomeni“ 21.-22. septembril Äksis

21.-22. septembrini toimub Äksi Motorantšos Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna konverents „Toimetulekustrateegiad 2: päevikupidamisest meemiloomeni“, mis jätkab projektitemaatika analüüsi ja võtab vaatluse alla vernakulaarsed kohanemis- ja toimetulekustrateegiad.
Konverentsi eesmärk on laiendada ja süvendada temaatikat, mis alustati esimese rahvusvahelise humanitaarteaduste konverentsiga augustikuu alguses. Korraldajate Katre Kikase ja Anastasiya Fiadotava sõnul on ühelt poolt sündmuse fookuses see, kuidas mõtestavad üksikisikud ja rühmad suuri ühiskondlikke muutusi ja murranguid. Teisalt pakuvad huvi inimeste ja kogukondade igapäevaelus ettetulevad valikukohad ning nende lahendamine.
Milliseid verbaalseid ja visuaalseid žanrilisi vahendeid neis olukordades rakendatakse? Kas tegu on pigem privaatsete või avalike, isiklike või kogukondlike valikutega? Konverentsil tulevad vaatluse alla näiteks meemiloome, fiktiivsed sündmused, päevikupidamine, eeskujude otsimine ning mitmed muud näited nii kaasajast kui ka minevikust.
Konverentsil „Toimetulekustrateegiad 2“ esinevad ettekannetega Tõnno Jonuks, Reet Hiiemäe, Andres Kuperjanov, Nikolay Kuznetsov, Piret Voolaid, Mare Kõiva, Katre Kikas, Eda, Kalmre, Aimar Ventsel, Mare Kalda, Anastasiya Fiadotava ja Maris Kuperjanov. Konverentsi kava ja ettekannete teesidega saab tutvuda kodulehel http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2020/toimetulek2/
Konverentsi toetavad projekt EKM 8-2/20/3 ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus, CEES – TK 145).
Lähem info: Katre Kikas (katreki[@]folklore.ee), Anastasiya Fiadotava (anastasiya.fiadotava[@]folklore.ee)

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO