Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Gustav Vilbaste 120

16.–17. septembril korraldavad Eesti Looduseuurijate Seltsi Jakob von Uexkülli keskus ja Eesti Kirjandusmuuseumi Rahvaluule Arhiiv Tartus ja Kuusalus G.Vilbaste 120. sünniaastapäevale pühendatud konverentsi “Loodusteaduste ja looduspärimuse vahel”, näituse “Gustav Vilbaste 120” ning rahvaloominguõhtu Gustav Vilbaste kogutud rahvalaulude esitusega.
Konverentsi esimene päev Eesti Kirjandusmuuseumi saalis keskendub Vilbaste botaanilisele, looduskirjanduslikule ning folkloristika-alasele tegevusele; teisel päeval lahatakse Kuusalu rahvamajas Vilbaste kodukandiuurimusi, vaadeldakse tema panust eesti looduskaitse kujunemisse ning tutvustatakse Vilbastet kui rahvahariduse propageerijat. Viimaks ellu Vilbaste propageeritud teadmiste omandamist matkamise ja “huvirändamise” kaudu, toimub laupäevase konverentsipäeva järel retk Juminda poolsaarele, kus Vilbaste oma kogumis- ja uurimismatkadel viibis. Päeva lõpetab Gustav Vilbaste kogutud rahvalaulude kontsert-ühislaulmine Tapurla küla kiigeplatsil.
Sõiduks tellitud bussiga (45 kohta) Tartust Kuusalusse ja tagasi ning Juminda poolsaare ekskursioonile on vajalik eelregistreerimine hiljemalt 15. septembriks 2005. Konverentsi kava ja teesid.
Täpsem info:
Riin Magnus: 51 96 74 93 riinma@hot.ee
Mall Hiiemäe: 7 377 733 mall@folklore.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO