Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Rahvusvaheline konverents "Memory from Transdisciplinary Perspectives: Agency, Practices, and Mediations"

11.-14. jaanuarini 2007 toimub Tartu Ülikoolis rahvusvaheline mälukonverents, mis püüab anda kriitilise ülevaate mälu-uurimisest ning kaalub mälu-uurimise transdistsiplinaarsuse plusse ja miinuseid.
Alates 1990ndatest oleme olnud tunnistajaks plahvatuslikule mälu-uurimise tõusule, ütles konverentsi korralduskomitee liige Ester Võsu. „Paljud Eestis viimasel ajal lahvatanud „mäluskandaalid“ (nt Lihula ja pronkssõduri monumendid, ERM-i uue maja arhitektuurikonkurss ja Sakala Keskuse rekonstureerimine) viitavad vajadusele laiapõhjalisemaks dialoogiks selle üle, kuidas me mõistame erinevaid mälukihistusi ja endid kollektiivse mälu aktiivsete kujundajatena.“
Nelja päeva jooksul astub konverentsil ettekannetega üles üle 90 teadlase Soomest Singapurini. Distsipliinidest on esindatud antropoloogia, ajalugu, kirjandus- ja teatriteadus, semiootika, etnoloogia, folkloristika, meediauuringud (sh ajakirjandus ja uus meedia). Konverentsi kuus plenaarettekannet on teadlastelt, kelle mälukäsitlused on ühel või teisel viisil mõjutanud mälu uurimist tänapäeva kultuuri- ja sotsiaalteadustes: kultuuripsühholoog James Wertsch (Washingtoni Ülikool), kirjandusteadlane ja kultuuriteoreetik Susannah Radstone (Ida-Londoni Ülikool), semiootik Paul Bouissac (Toronto Ülikool), folklorist Seppo Knuuttila (Joensuu Ülikool), kirjandusteadlane Tiina Kirss (Tartu Ülikool) ning antropoloog David Berliner (Kesk Euroopa Ülikool). Konverentsi neljal päeval toimub ühtekokku 23 erineva temaatilise rõhuasetusega sessiooni.
Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli kultuuri- ja kommunikatsiooniteaduste keskus.
Täpsem info konverentsi programmi kohta: http://www.ut.ee/memory2007.
Lisainfo: Ester Võsu, TÜ kultuuri- ja kommunikatsiooniteaduste keskuse teadur, tel 737 6139

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO