Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Algab üle-eestiline koolipärimuse kogumise võistlus

1. märtsist 15. aprillini 2007. aastal toimub kogu Eestit hõlmav koolipärimuse kogumise võistlus. Osalema on kutsutud 4.-12. klassi õpilased vanuserühmades 4.-5., 6.-7., 8.-9. ja 10.-12. klassini.
Seekordne kogumisaktsioon on jätk 1992. aastal Soomes ja Eestis aset leidnud koolipärimuse kogumise võistlusele. Eesti Rahvaluule Arhiivi laekus tookord üle 27 000 lehekülje rikkalikku ja väärtuslikku õpilasfolkloori ühtekokku 1797 vastajalt 26 Eesti koolist. Võistluse tulemustest on Eestis peetud mitmeid teaduskonverentse, ilmunud hulgaliselt teadus- ja populaarteaduslikke publikatsioone.
Viieteistkümne aastaga on Eesti ühiskonnas väga palju muutunud, peale on kasvanud uus põlvkond, kelle vaimne pärimus võimaldab jälgida tänapäeva ühiskonnas toimuvaid arenguid ja protsesse. Varasem, põhiliselt suuline repertuaar on sageli “kolinud” elektroonilistesse meediumidesse, nagu näiteks internet ja mobiilside. Levinud kultuurinähtused, nagu näiteks reisimine, sportimine, teleri vaatamine, arvutisuhtlus jms on tihtipeale uue pärimuse või selle uute liikide tekitaja.
Osavõtjatelt kogutakse pärimust kuuel alateemal: 1. Vaba aeg ja sõbrad. 2.Naljad. 3. Hirmud, uskumused, ennustamine. 4. Arvuti ja televisioon. 5. Tähtpäevad ja peod. 6. Mängud.
Küsitluskavale saab vastata ka veebipõhiselt, koolipärimuse koduleht asub aadressil http://www.folklore.ee/kp. Kõik kirjutatu säilitatakse originaalkäsikirjana rahvaluulearhiivis.
Tublimatele vastajatele on ette nähtud auhinnad, vanuserühmade peaauhinnad on kaamerad ja arvutid. Parimaid teemavastajaid ootavad eripreemiad, lisaks on hulgaliselt loosiauhindu. Preemiad on ette nähtud ka õpetajatele.
Koolipärimuse kogumisvõistluse korraldajad on Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond, Eesti Rahvaluule Arhiiv, Eesti Folkloori Instituut, Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule õppetool, suurtoetaja on Hasartmängumaksu Nõukogu.
Toimkond:
Ave Tupits (koordinaator), avetupits@folklore.ee, 7377 745
Risto Järv, risto@folklore.ee, 7376 214
Mare Kõiva, mare@folklore.ee, 7377 740
Astrid Tuisk, astrid@folklore.ee, 7377 737
Piret Voolaid, piret@folklore.ee, 7377 742
Kontaktaadress:
„Koolipärimus”
Eesti Kirjandusmuuseum
Vanemuise 42
Tartu 51003

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO