Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

11. detsembri teisipäevaseminar

Teisipäeval 11. detsembril algusega kell 14.15 peab Eesti Kirjandusmuuseumi saalis loengu Argentiina folklorist María Inés Palleiro. Teemaks on "Jutt kummitavast naisest Rufina Cambaceresest Argentiinas: ajalugu, kirjandus ja muistend".
Rufina saatuseks oli surra kaks korda. Teda tabas kataleptiline hoog ning ta maeti oma 19. sünnipäeval 1902. aastal Buenos Aireses Recoleta kalmistule. Ent see oli varjusurm. Seletused, kuidas teati tema matmisest elavana, on erinevad. Rufinast hakati rääkima muistendeid, mis järgivad peamiselt jutu "Surm ballisaalis" mudelit.
M. I. Palleiro on koondanud ja uurinud muistendi erinevaid variante, sealhulgas kummitusloo ilukirjanduslikke ja ajalehtedes ilmunud versioone.
María Inés Palleiro, Buenos Airese ülikooli folkloristika osakonna vanemteadur, on kaitsnud doktorikraadi kirjandusteaduses (töö pealkiri inglise keeles "Contextual variations in Argentinean Folk Narrative: textualization processes of the narrative context") ning jätkab narratiivsuse, identiteedi ja mälu uurimist folkloristikas. Oma postdoktori-uuringute raames analüüsis ta lugusid kummitavatest naistest (raamat "Fue Una Historia Real: Itinerarios De Un Archivo", 2004; pealkiri inglise keeles: "It has been a real case: different itineraries of a Folk Narrative Archive"). Dr. Palleiro peab loenguid ja juhendab seminare rahvajuttude teemadel mitmes ülikoolis ning osaleb rahvajutuarhiivide uurimise teadusteemas "Archivos de narrativa tradicional argentina: procesos, memoria y génesis".
Loeng on inglise keeles. Kõik on oodatud kuulama ja arutlema.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO