Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Bluusi sünnimaa - Lomaxite kogutud folkloor

Laupäeval, 9. veebruaril kell 14 tutvustavad USA folkloristid Anna Lomax Wood ja Todd Dunham Harvey Eesti Kirjandusmuuseumi saalis Tartus John A. Lomaxi (1867-1948) ja Alan Lomaxi (1915-2002) kogutud afroameerika folkloori - lisaks helisalvestustele, fotodele ja videoklippidele PBS-i telesarjast American Patchwork näidatakse ka dokumentaalfilmi "Land Where the Blues Began".
Anna Lomaxi vanaisa John Lomax ja isa Alan Lomax alustasid USA rahvamuusika salvestamist 1933. aastal; olgugi, et afroameerika muusika moodustab vaid ühe killu Lomaxite kogust ning Alan Lomax tegi salvestusi ka näiteks Suurbritannias, Hispaanias ja Itaalias, on bluus ometi Lomaxite pärandi enimtuntud osa. Tegi ju just John Lomax 1930ndatel staari Leadbellyst ning napilt kümme aastat hiljem oli Alan Lomax esimesena salvestamas legendaarset Muddy Watersit ning mullu Eestitki väisanud David "Honeyboy" Edwardsit.
Lomaxite materjale tutvustav programm jõuab Tartusse USAs veebruaris tähistatava afroameerika kuu raames ning tänu Ameerika saatkonna koostööle Eesti Kirjandusmuuseumi ja MTÜga Tartu Blues. Lomax ja Harvey tulevad Eestisse Soomest, esinevad 8. veebruaril ettekandega Tallinna Õpetajate Majas ning sõidavad edasi Riiga. Tartu üritusel astub duona üles ka Emajõe deltabluusi ansambel Bullfrog Brown.
Lisainfo:
Ameerika saatkond:
Jane Susi, tel. 668 8155
SusiJ@state.gov
Eesti Kirjandusmuuseum:
Ergo-Hart Västrik, tel. 737 7732
ergo@folklore.ee
MTÜ Tartu Blues:
Andres Roots, tel. 5599 9182
andresroots@yahoo.com

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO