Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Eesti taevas 2. Aeg ja ruum

Interdistsiplinaarne konverents "Eesti taevas. Aeg ja ruum" toob 22.-23. mail ühisfoorumile kokku Eesti, Soome, Venemaa ja Bulgaaria astronoomid, teaduse populariseerijad, psühholoogid ning mütoloogia ja folkloristika uurijad. Konverentsil räägitakse nii astronoomiast, rahvaastronoomiast kui ka taevanähtuste peegeldumisest erinevate rahvaste kultuuris ja pärimuses.
Erisektsiooni teemaks on ajamõõtmise arhailine, kuid samas igihuvitav külg - Euroopa puukalendrid. Eesti ja Skandinaavia ruunikalendrid ehk sirvilauad on põnevaid tõlgendusi väärinud sajandeid. Soome Museovirastos hoitavad ortodoksse ala puusauad-kalendrid oma märkidega ja nende vasted Bulgaarias on hoopis vähem tuntud. Milleks neid ikkagi kasutati: olid nad igavese kalendri rahvapärased variandid, staatusesümbolid või lihtsalt pärandvara?
Konverentsi raames avatakse näitus sirvilaudadest ja ajamõõtmisvahenditest Eesti Rahva Muuseumi kogude ning väike astronoomiaraamatute näitus Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivraamatukogu kogude põhjal.
Ürituse kava ja teesid aadressil http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2008/taevas2
Konverentsi korraldavad Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond, Tartu Tähetorni Astronoomiaring, Eesti Folkloori Instituut.
Lähem informatsioon: Maris Kuperjanov, maris@folklore.ee; tel: 737 7709

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO