Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Muinasjuttude DVD-väljaande esitlus

Olete oodatud setu muinasjuttude DVD-väljaande "Valgõ härg" esitlusele esmaspäeval, 18. mail kell 18 Tartus, TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuses (Lossi 38).
Muinasjutte räägib jutuvestja Terje Lillmaa, lisajutud tegijatelt ja teistelt, esineb ansambel Liinats'uraq.

"Valgõ härg / Valge härg" on komplekt DVDst ja tekstiraamatust, mis tutvustavad Setumaa jutuvestmistraditsiooni üht poeetilisemat osa - muinasjutte. Salvestatud aines pärineb Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna juhtimisel korraldatud ekspeditsioonidelt Setumaale ajavahemikus 2004-2006. Välitöödel kogutud paarisajast muinasjutust on DVD-l 24 muinasjuttu 15 jutuvestja esituses.
Kuulamise ja vaatamise hõlbustamiseks on DVD varustatud setu- ning eestikeelsete subtiitritega. Väljaandega kaasas käivas tekstivihikus on ära toodud juttude setukeelne tekst. Setu kultuuri välismaistele sõpradele on lisatud juttude ingliskeelsed lühikokkuvõtted ning klassifikatsioon rahvusvahelises rahvajuttude kataloogis. Väljaande on koostanud Risto Järv, toimetanud Paul Hagu ja Risto Järv, kujundanud Pille Niin.
Muinasjutud on pärimuslikus ühiskonnas nii lastele kui täiskasvanutele mõeldud meelelahutus, sarnast funktsiooni kannab loodetavasti ka käesolev DVD. Väljaannet tutvustatakse muuseumiööl 16. mail kell 19 Obinitsa Setu muuseumitares, 17. mail kell 19 Värska Kultuurikeskuses ning 18. mail kell 18 Tartus, TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuses. Tänu Eesti Kultuurkapitali ning Setumaa riikliku kultuuriprogrammi toetusele saavad väljaande kingituseks kõik Põlva- ja Võrumaa koolid ning raamatukogud.
Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituut, eesti ja võrdleva rahvaluule osakond

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO