Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Rahvusvaheline konverents Balti diasporaa kultuuripärandist

7.–10. juulini toimub Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis ligi saja osavõtjaga rahvusvaheline konverents “Accessing the History of the Baltic Diaspora”, mille korraldavad MTÜ Baltic Heritage Network, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Kirjandusmuuseum ja Rahvusarhiiv.
Rahvusvahelisel konverentsil osalevad nii praktikud kui teoreetikud: mäluasutuste spetsialistid kodumaalt ja baltlaste asukohamaadest, kultuuripärandi säilitamisega tegelevad diasporaakogukondade esindajad, akadeemilised uurijad. Ligi 100 osavõtjat on pärit 12 maalt: Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Rootsist, Soomest, Saksamaalt, Inglismaalt, USAst, Kanadast, Austraaliast ja Hollandist.
Nelja päeva jooksul peetakse 29 ettekannet, jätkates Balti diasporaa kultuuripärandi kaardistamist. Seekord keskendutakse ennekõike ajalooallikate kasutamise probleemidele ja praktikatele. Kes ja milleks kasutavad Balti diasporaa kultuuriajaloolisi kogusid? Milline on kultuuripärandi tähtsus tänastele Balti kogukondadele ja rahvusteaduste arengule? Kas ja kuivõrd huvitab see asukohamaade mäluasutusi? Kuidas muuta Balti diasporaa kultuuripärand paremini kättesaadavaks?
Konverentsil esitletakse ka Mai Maddissoni ja Priit Vesilinnu koostatud mälestustekogumikku „When the Noise Had Ended: Geislingen`s DP Children Remember“, mis ilmus tänavu USA kirjastuse Lakeshore Press väljaandena.
Konverentsi toetab Rahvuskaaslaste programm (Haridus- ja Teadusministeerium). Konverentsi kava: http://www.balther.net/index.php?id=13086.
Loe rohkem konverentsi ja MTÜ Baltic Heritage Network tegevuse kohta www.balther.net.
Kontakt: Piret Noorhani, Eesti Rahva Muuseumi, tel. 7350 423, 55 608 998, piret.noorhani@erm.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO