Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Doktorikool "Local Knowledge and Open Borders: Creativity and Heritage"

TÜ rahvusvahelise suveülikooli raames toimub 30. juulist 4. augustini doktorikool LOCAL KNOWLEDGE AND OPEN BORDERS: CREATIVITY AND HERITAGE, mida korraldavad Kultuuriteaduste ja kunstide instituut ning Kultuuriteooria tippkeskus. Üritust toetab UNESCO partnerlusprogramm. Doktorikooli programmijuht on TÜ kultuuriteaduste professor Kristin Kuutma.
Doktorikooli loengute, õpitubade ja seminaride käigus analüüsitakse kultuuripärandi mõistet ja selle kasutust, arutletakse seonduvate kultuuri- ja sotsiaalpoliitiliste probleemide üle. Õppekursuse eesmärgiks on tutvustada uusi perspektiive ja metodoloogilisi lähenemisvõimalusi kultuuripärandi uurimises, arendada nii analüütilisi kui praktilisi oskusi.
Loengud on avatud ka laiemale publikule, neis antakse ülevaade kultuuripärandi väärtustamisest, säilitamisest või selle probleemsest kasutamisest poliitilistes ja majanduslikes tingimustes mitmel pool maailmas.
Kursusel osaleb üliõpilasi lisaks Eestile Lätist, Islandilt, Indiast, Saksamaalt, Norrast, Portugalist ja Soomest. Õppejõud esindavad mitmekülgset valikut ülikoole või uurimisasutusi: Dorothy Noyes (Ohio ülikool, USA); Valdimar Hafstein (Islandi ülikool); Stein R. Mathisen (Finnmarki ülikool, Norra); Ulf Palmenfeldt (Gotlandi ülikool, Rootsi); Cristina Sįnchez-Carretero (CSIC, Hispaania); Anthony McCann (Ulsteri ülikool, Põhja-Iirimaa, UK); Marc Jacobs (FARO, Belgia); Pertti Anttonen (Helsinki ülikool). Tartu Ülikooli esindavad Kristin Kuutma, Ülo Valk ja Ergo-Hart Västrik.

LOENGUTE KAVA
Loengud toimuvad: Ülikooli 16-212

NELJAPÄEV, 30.07.
9:15-10:15 Ülo Valk, Legends and Creativity: Social changes and vernacular religion in Estonia
10:25-11:25 Ulf Palmenfelt, Individual Experiences and Grand Narratives
14:20-15:20 Valdimar Hafstein, Cultural Heritage, Icelandic Style: Wrestling, singed sheep heads & whiteness
15:30-16:30 Dorothy Noyes, Zombie Hillbillies, Heritage Riots, and Legacy Warlords: How to bury the undead past

REEDE, 31.07.
9:00-10:00 Stein R. Mathisen, Heritages and Border Cultures in Changing Political Contexts
10:10-11:10 Marc Jacobs, All in the Family? Heritage(s), Theories, Policies and Practices: From departmental categorization to a sensitizing conceptual framework
17:00-18:00 Kristin Kuutma, Reclaiming the Seto Heritage and the Politics of Culture: Introduction to the fieldtrip

ESMASPÄEV, 03.08.
9:15-10:15 Anthony McCann, The Multiple Vocabularies of Ordinary Ethics: Reflections on conflict, community, and everyday life in Northern Ireland
10:25-11:25 Cristina Sanchez-Carretero, The Instrumentalization of Cultural Heritage in Conflict Situations

Vt täpsemat programmi: www.ut.ee/CECT
Lisainfo: Monika Tasa, tel 737 5654

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO