Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Uku Masingu konverents

23. septembril algusega kell 9.00 toimub TÜ ajaloo muuseumis Uku Masingu 100. sünniaastapäevale pühendatud konverents.
Konverents käsitleb Uku Masingu kultuuripärandit.
http://www.ut.ee/623182
„Tartu Tähtvere vaimuhiiglase – teoloogi, luuletaja, folkloristi ja polügloti – Uku Masingu sünnist möödus käesoleval augustil 100 aastat.
Ülikool peab auasjaks oma kunagise noorima professori mitmekülgse loomingu ja filosoofia meenutamist,“ selgitas ürituse korraldaja, kirjandusteooria dotsent Arne Merilai.
Konverentsil käsitletakse Uku Masingu pärandit usu- ja mõtteteaduse, kirjanduse, rahvaluule ning idateaduse valdkonnas. Masingust kõnelevad teoloogid Toomas Paul, Arne Hiob ja esseist Ilmar Vene, kirjandusteadlased Thomas Salumets (Vancouverist), Külliki Kuusk, Janika Kronberg ja Arne Merilai, etnoloog Pille Runnel, folkloristid Aado Lintrop ja Risto Järv ning orientalist Linnart Mäll. Ettekannete lõpus esineb segakoor Vox Populi Janne Fridolini juhatusel: esitatakse Uku Masingu luulet Jaan Toominga ja Anne Türnpu seades, palveid ja muinasjutte loevad näitlejad Bert Raudsep ja Anne Türnpu.
Konverentsi korraldab Tartu Ülikool koostöös Uku Masingu Kolleegiumi ja Eesti Kirjandusmuuseumiga.
Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tartu linn, Edelaraudtee ja Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fond.
Üritus on tasuta ja kõik huvilised on oodatud!
Lisainfo: Arne Merilai, tel 53302960, 7456388, arne.merilai@ut.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO