Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Ezekiel Alembi lahkunud

Saabus kurb ja ootamatu uudis Keenia folkloristi Ezekiel Alembi äkksurmast 15. jaanuaril 2010.
Ezekiel külastas Eestit paaril korral, tuues meieni Keenia rikka kultuuri võlu, võites endale sõpru ja võludes nakatava naeruga. 1998. a. visiidi ajal pidas ta Tartu Ülikoolis rahvaluule õppetoolis loenguid Keenia folkloorist, õhutades tudengeid endaga kaasa laulma ja tantsima, et õpitav paremini selgeks saaks.
Tema magistritöö analüüsis luija lastelaule, Helsingis kaitstud doktoritöö “The Construction of the Abanyole Perceptions on Death through Oral Funeral Poetry” käsitles Abanyole surmakultuuri. Koduküla ja selle ümbruse folkloor, tihedad sidemed kodukandi elanike ja pärimusega olid ta elu pärisosa, allikas, tugi tööks Nairobis Kenyatta Ülikoolis.
Ezekiel Alembi oli maailma folklooriorganisatsioonide liige, ISFNRi vahekonverentsi korraldaja aastal 2000, ISFNRi juhtkomitees Aafrika esindaja. Ta oli ka Tartus valmiva ajakirja Folklore. EJF toimetuskolleegiumi liige, retsensent ja autor, nagu mitmete muudegi ajakirjade kolleegiumi liige.
Mitmekülgse folkloristina oli tema missiooniks tutvustada oma kodukandi folkloori nii mitmekülgselt kui võimalik.
Mäetaguste artikli vahendusel saab tänagi kuulata, kuidas Ezekiel jutustab emakeeles muinasjuttu (http://www.folklore.ee/tagused/nr9/muina.htm).
Ezekiel Almebi oli ka poeet ja lastekirjanik, tema rohkem kui 40st lasteraamatust on mitmed pälvinud kirjandusauhinna.
Oma missiooniks pidas ta Aafrika lastele emakeelse kirjanduse ja hariduse andmist. Teater oli üks tema lemmikkunste, mille märgiks on Keenia Koolide ja Kolledzhite Draamafestivali presidendi ja Rahvusvahelise Noorte Näitekirjanduse Festivali Aafrika presidendi amet.
Kurvastame sõbra lahkumise üle ja tunneme kaasa Patriciale, lastele, õdedele ja vendadele.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO