Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

EV Presidendi rahvaluule kogumispreemiate pidulik kätteandmine

Neljapäeval, 25. veebruaril kell 15 toimub Eesti Kirjandusmuuseumis (Tartu, Vanemuise 42) pidulik aktus, kus tänatakse rahvapärimuse talletajaid. Aktusel annab Eesti Vabariigi Presidendi 2009. aasta rahvaluule kogumispreemiad kätte Tartu linnapea Urmas Kruuse. Eesti iseseisvuspäeva ja soome kultuuri päeva (28.02) vahel toimuval üritusel tunnustatakse tänukirja ning meenetega Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi (ERA) 2009. a. tublimaid kaastöölisi ning kogumisvõistluse "Minu mälestuste Soome" kirjutajaid.

Eesti Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemia on rahaline autasu, mis on mõeldud ERA vabatahtlike kaastööliste tunnustamiseks. Preemia eelkäijaks on aastatel 1935-1940 jagatud Riigivanema autasu parimatele rahvaluulekogujatele. 2009. aasta rahvaluulepreemia laureaadid on Kaie Humal ja Hille Tarto. Kaie Humal (Tartu) pälvib autasu kunagisest kodukandist Võrtsjärve äärest kogutud mitmekülgse pärimuse eest ning Hille Tarto (Tallinn) ravimtaimeteemalise küsitluse materjalide talletamise eest. Aktusel antakse ülevaade ka teistest 2009. aastal laekunud kaastöödest – ühtekokku täienes rahvaluulearhiiv rohkem kui 10000 lk käsikirjalise materjaliga, samuti koguti paarsada tundi heli- ja videosalvestusi, hulk fotosid nii vanematel kui kaasaegsetel meediakandjatel.

Eesti Kirjandusmuuseumi ja Soome Instituudi korraldatud kogumisvõistlus "Minu mälestuste Soome" toimus maist detsembrini 2009. Võistlusele saadeti ligi sada väga eriilmelist kaastööd – kirjutajate seas oli nii kirjanikke kui kooliõpilasi. Teist sama palju läkitati samal ajal Soomes läbi viidud Soome Kirjanduse Seltsi rahvaluulearhiivi Eesti-mälestuste kogumisvõistlusele, mõlema maa parimad kirjutised on plaanis avaldada. Võistluse korraldamist toetasid Viking Line, Fazer Maiustused, Paulig, TEA Kirjastus, kirjastus Petrone Print, Soome Suursaatkond ning Eesti Kultuurkapital.

Aktusel kõnelevad Tartu linnapea Urmas Kruuse, Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur Astrid Tuisk ning juhataja Risto Järv, Ühenduse Eesti Elulood juhataja Rutt Hinrikus, Soome Suursaatkonna kultuuri- ja pressinõunik Arja Korhonen. Kirjandusmuuseumi saalis avatakse Renaldo Veeberi näitus "Eesti mütoloogiad". Muusikalised vahepalad on Mari Kalkunilt.

Lähem info: Astrid Tuisk 7377-737 ja Rutt Hinrikus 7377 723 (Eesti Kirjandusmuuseum), Järvi Lipasti 7377-730 (Soome Instituut) või e-postiga era[att]folklore.ee.
Eesti Rahvaluule Arhiivi terad twitteris http://twitter.com/eratera

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO