Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Regilaulukonverents ja eesti regilaulude andmebaas

24. ja 25. novembril 2010 toimub Eesti Kirjandusmuuseumis regilaulukonverents „Sa laulad siinnä, ma laulan siellä“.

Regilaul on eesti rahvaluule vana, algupärane ja omamaine kihistus, mis imekombel on elanud tänapäevani ning on nii uusinterpretatsioonide kui ka pärimusliku laulu harrastajate kaudu elujõuline ka tänapäeva kultuuris.
Iga kahe aasta tagant toimuvate konverentside sarja eesmärgiks on pakkuda ühist aruteluvõimalust kõigile regilaulu-uurijaile. Tänavusel konverentsil „Sa laulad siinnä, ma laulan siellä“ esinevad vanade laulude uurijad Eestist ja välismaalt, ettekanded on eesti ja inglise keeles. Ühtlasi tähistame rahvamuusikauurija Ingrid Rüütli 75. sünnipäeva ning esitlemisele tuleb Ingrid Rüütli uurimusi, esseesid ja ettekandeid koondav raamat „Muutudes endaks jääda“ (Kirjastus Tea, 2010).
Konverentsi korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.
Konverentsi kava ja teesid http://www.folklore.ee/regilaul/konverents2010/.
Konverentsi teisel päeval esitletakse kasutajatele eesti regilaulude internetiandmebaasi. Andmebaas aadressil http://www.folklore.ee/regilaul/ avab internetikasutajatele eesti regilaulutekstide varamu Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudest. Praegu leiab andmebaasist kõik Jakob Hurda ja Eesti Üliõpilaste Seltsi rahvaluulekogude regilaulud – kokku 61011 teksti, mis on ligi pool Eestist talletatud regilaulutekstidest. Regilaulude andmebaas on Jakob Hurda algatatud kihelkondlike regilaulupublikatsioonide sarja "Vana kannel" paralleelväljaanne: siit leiab ka kõigi nende piirkondade laulud, mis senistes väljaannetes puuduvad ja digitaalne tekstikuju pakub täiendavaid kasutusvõimalusi juba trükis avaldatule. Andmebaas on valminud Eesti Kirjandusmuuseumis Soome Kirjanduse Seltsi ning Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.
Kontakt ja info:
Andreas Kalkun, andreas@folklore.ee, 7377 736
Mari Sarv, mari@folklore.ee, 7377 730
Eesti Rahvaluule Arhiiv
Eesti Kirjandusmuuseum

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO