Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Huumoriteemaline suvekool Eesti Kirjandusmuuseumis

15.-20. augustini 2011 toimub Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis rahvusvaheline suvekool, kust on oodatud osa võtma üliõpilased ja noored teadlased tervest maailmast.
Üheteistkümnendat korda toimuv "International Summer School and Symposium for Humour and Laughter: Theory, Research and Applications" (edaspidi ISS11) on tunnustatud tasemega akadeemiline üritus, mille eesmärk on anda teemast huvitatud üliõpilastele, algajale huumoriuurijale ja ka kogenud praktikule tugev teoreetiline ja metodoloogiline baas uurimistegevuseks või teadmiste rakendamiseks nt teraapias või rühmatöös. Kursus koosneb loengutest, töötubadest ja individuaaltundidest (meet-the-lecturer), mis toimuvad kuue päeva jooksul; üks pärastlõuna on vaba vaatamisväärsustega tutvumiseks. Kursuse raames toimuval sümpoosiumil esinetakse ettekannetega oma uurimistegevusest või planeeritavast magistri- või doktoritööst.
Peale tuntuimate maailmanimega uurijate tuuakse igal aastal kuulajate ette ka kohalikke tipptegijaid.
Seekordne suvekool keskendub sotsiloogilise, kultuuriuurimusliku ja folkloristliku paradigma panusele rahvusvahelisse huumoriuurimisse (prof. Seppo Knuuttila Joensuu ülikoolist (Soome) prof. John Morreall College of William and Mary ülikoolist (USA), prof. emer. Christie Davies Readingi ülikoolist (Suurbritannia), dr. Sharon Lockyer Bruneli ülikoolist (Suurbritannia), dr. Alexander Kozintsev Peterburgi Etnoloogia ja Antropoloogia Muusuemist (Vene Föderatsioon) ja prof. Arvo Krikmann Eesti Kirjandusmuuseumist (Eesti)).
Lisainfot ISS11 kohta saab aadressilt http://humoursummerschool.org/11/index.html.
Põhjalikum info: Liisi Laineste, liisi(at)folklore.ee või organiser11(at)humoursummerschool.org

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO