Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Eesti Akadeemilises Usundiloo Seltsis kõneldakse islamist

Eesti Akadeemilise Usundiloo Seltsi loengusari "Religioonid ja ühiskonnad II" jätkub neljapäeval, 20. jaanuaril kell 16.15 ettekandekoosolekuga TÜ peahoones (Ülikooli 18, auditooriumis 139). Loenguga "Islami poliitiline roll kaasajal: teoloogiline ühiskonnaidee, sotsiaalsed probleemid ja riigi roll" esineb Elo Süld.
Islami soov sisemiselt tugevamaks muutuda ja sama ajal ka lääne mõjudele vastu seista on domineerinud 20. ja 21. sajandi islami mõtlemises. 19. sajandi islami intelligents oli avatum ja otsis võimalusi sarnaselt lääne ühiskonnaga muuta sotsiaalsüsteeme ja organiseerida valitsemisorganeid sekulaarsemaks. Nendes debattides oli ühel pool läänelik inimesekeskne ja inimese autonoomiat jaatav aursaam, milles inimese autonoomia oli vastandatud religiooni ülemlikkusele. Teisele poolele oli seatud arusaam, kus religioon on kõike reguleeriv süsteem.
Ettekandes on vaatluse all islami sisemine diskursus modernsest majandusest ja sotsiaalsüsteemist, õigusemõistmise praktikad, islami situatsioon diasporaas, internatsionaalsed islami organisatsioonid ja viimaks läänemaailma kõigutanud skandaalid seoses radikaalse islami avaldumisega.
Info: Madis Arukask, EAUS-i president, madis.arukask@ut.ee
http://www.eaus.ee
Loengusarja poster: http://www.eaus.ee/poster_sari2.pdf

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO