Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Noorte folkloristide ja etnoloogide konverents Noorte hääled

27. ja 28. aprillil 2011 toimub Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis (Vanemuise 42) ja Eesti Rahva Muuseumis (J. Kuperjanovi 9) igakevadine noorte folkloristide ja etnoloogide konverents „Noorte Hääled“. Konverentsi eesmärgiks on leida uusi, põnevaid ja julgeid ideid, pakkuda noortele uurijatele esinemisvõimalusi ning avastada lootustandvaid teadlasi.
Konverentsil esinevad noored uurijad Eesti ülikoolidest ja uurimisasutustest (Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kirjandusmuuseum), samuti Indiast ja Ungarist. Ettekanded räägivad kaasaja folkloori küsimustest, identiteedist ja religioonist, nõukogude aja mäletamise erinevatest tahkudest ning uute kultuurinähtuste analüüsist Eestis.
27. aprillil kl 13.30 esitletakse Eesti Kirjandusmuuseumi saalis artiklikogumikku „Pro Folkloristica“.
Konverents „Noorte hääled“ toimub sel aastal kuuendat korda.
2006. aastal ühendasid oma jõud Eesti Kirjandusmuuseum, kus on alates 1978. aastast toimunud noorteadlaste kevadsessioon ja alates 1990. aastatest noorte folkloristide konverentsid ning Eesti Rahva Muuseum, kes oli alates 1999. aastast korraldanud noorte etnoloogide konverentsi „Etnoloogia hääled“.
Konverentsi toetavad Tartu Nefa Rühm ja Eesti Kultuurkapital.

Konverentsi ettekannete teesid ilmuvad trükisena.
Konverentsi kava ja teesid on kättesaadavad veebiaadressidel:
http://www.folklore.ee/era/nt ning http://www.erm.ee/?lang=EST&node=2080&parent=28
Lisainfo:
Ave Tupits, Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur avetupits@folklore.ee, 517 6643 Marleen Nõmmela, Eesti Rahva Muuseumi teadur marleen.nommela@erm.ee, 507 7302

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO